„Jihlava nás předčila ve všech směrech,“ smutnil domácí lodivod Kamil Kašťák

Adam Bagar, 22.01.2009
Utkání mezi Porubou a Jihlavou nepřineslo příliš pěknou podívanou. Hosté rovněž nehráli tak dobře, jak by se mohlo dle výsledku zdát, ale Porubští jim situaci ve středečním podvečeru značně ulehčili. Především v obranné činnosti měli domácí den otevřených dveří a většinu branek hosté vsítili po dorážkách do odkryté branky, s čímž nemohl domácí gólman Martin Štefl nic dělat. Utkání by se dalo označit za nejhorší vystoupení VOKD v dosavadním průběhu sezóny. Hosté si tak odvezli na Vysočinu lehké vítězství 6:0. K utkání se vyjádřil jihlavský kouč Josef Augusta, který i přes vysokou výhru nebyl úplně spokojen s hrou svých svěřenců, domácí lodivod Kamil Kašťák a útočník Martin Bartoš, kteří byli vystoupením Porubských velmi zklamáni.

Josef Augusta byl s výsledkem utkání velmi spokojen, ale s předvedenou hrou svých svěřenců už to bylo o něco horší. „Já si myslím, že v první polovině zápasu jsme nehráli dobře, i když jsme soupeře nepouštěli do vyložených šancí, ale trošku nám to tam haprovalo.“ Co se přesně bývalému kouči české hokejové reprezentace nelíbilo? „Nedělali jsme to, co trénujeme, zbytečně jsme tam vymýšleli nějaké věci, které mělo mužstvo ještě zažité z dřívější doby. Trošku jsme to předělávali, chtěli jsme od nich jinou hru. V první polovině utkání tam některé věci nefungovaly, přece jen to je krátká doba na to, aby hráči měli nové věci zažité,“ oznámil své poznatky hostující kouč, který je na lavičce Dukly pouze necelých čtrnáct dní.

Utkání se lámalo na konci druhé třetiny, kdy se za stavu 0:2 domácí dostávali do tlaku, vytvořili si řadu gólových šancí, ale soupeř z protiútoku, navíc gólem do šatny, poslal Porubské definitivně do kolen. „Podle mého názoru utkání rozhodl třetí gól, který dostali domácí do šatny z rychlého protiútoku. V poslední třetině pak Dukla ovládla hru a bylo to jednoznačné. Byli jsme důraznější u branky a velmi dobře chytal brankář Marek Novotný, který nás podržel,“ zakončil s pochvalou mladého gólmana Josef Augusta své postřehy ze zápasu.

Naopak domácímu trenérovi Kamilu Kašťákovi po slabém výkonu Poruby příliš do řeči nebylo. „Já to dnes velmi zkrátím, protože ten zápas se nedá hodnotit. Jihlava nás předčila ve všech směrech a jednoznačně, zaslouženě zvítězila. My jsme dneska to utkání odehráli velmi špatně.“ Velmi zvláštní utkání odchytal gólman Martin Štefl, který neudělal žádnou chybu a svůj tým podržel, přesto šestkrát inkasoval. Řekl si o střídání po šesté brance sám nebo to byla volba trenéra? „Brankář jel sám, protože už bylo v jeho brance těch gólů hodně. Já už o tom přemýšlel po pátém gólu, ale jelikož do té doby chytal dobře, tak jsem ho tam nechal,“ prozradil porubský lodivod. „Více se k tomu zhodnocení opravdu nedá říct,“ zakončil velmi zklamaně.

Příliš dobře nemohl hodnotit vystoupení porubských hokejistů ani útočník Martin Bartoš, který patřil na ledě k nejaktivnějším hráčům domácích. „Já myslím, že to bylo hrozné představení. Po druhé třetině jsme si řekli, že musíme hodit ten gól do šatny za hlavu, ale nepovedlo se a v další třetině tam napadaly další branky.“ Přesto Porubští v rozhodujícím momentě utkání doplatili opět na nevyužívání svých šancí. „Je pravda, že šancí jsme tam měli dost. Za stavu 0:2 jsme tam měli snad tři šance během jednoho střídání, ale z protiútoku borci ujeli a dali na 0:3 do šatny.“ Diváci doslova žasli, jak lehce dokázala dávat Dukla své branky, čehož si všiml také mladý porubský útočník s osmičkou na zádech. „Všechny góly byly do prázdné brány nebo poté, co neobsazený hráč mezi kruhy dorážel opět do prázdné. Takže gólman s tím nemohl nic dělat. Nebýt jeho, mohlo to být i deset,“ pochválil Bartoš i přes šest inkasovaných branek novou porubskou gólmanskou jedničku.

Přestože v utkání nebylo k vidění příliš přesilových her, početní výhoda byla pro domácí opět noční můrou. „Je pravda, že my si v těch přesilovkách ani šance nevytváříme a nedokážeme se dostat ani do třetiny. Zavezeme puk, ale soupeř ho hned vyhodí. To je jeden z těch hlavních kamenů, který nás trápí.“ V posledních dvou utkáních čekají VOKD týmy z horních pater tabulky – Chrudim a Vrchlabí. „Oba týmy jsou v horní části tabulky, takže to bude těžké, ale samozřejmě chceme oba zápasy vyhrát, bojovat naplno a hlavně odehrát lepší utkání než dneska,“ řekl na závěr Martin Bartoš, který po svém zranění odehrál za Porubu teprve druhé utkání.