„Do poslední chvíle se Poruba bála o výsledek,“ řekl s úsměvem brankář Berouna Martin Altrichter

Gabriela Juříková, 08.11.2008
Po dvoutýdenní šňůře zápasů na cizích stadiónech se Poruba podruhé představila před domácími fanoušky. Díky reprezentační přestávce se v dresu HC VOKD Poruba představili i jiní hráči z Vítkovic než obvykle a z Mladé Boleslavi přicestoval Daniel Boháč, a jejich podpora na ledě byla znát. Po první třetině byla radost pohledět na světelnou tabuli, na níž svítilo 3:0 pro domácí. Jenže po přestávce se něco přihodilo a Berounští Medvědi se v druhé části dostali zpět do zápasu, když dvakrát prostřelili Jakuba Štěpánka. Ve třetí části utkání se hráči Poruby obávali o vítězství, štěstí stálo tentokrát při nich a po čtyřech prohrách okusili chuť vítězství s bonusem domácího prostředí.

Ve vodách první ligy můžete spatřit mnoho hokejových osobností na ledě i na střídačkách, které v minulosti patřily k velkým personám. U Berounských Medvědů je na trenérské lavici pánem šestinásobný mistr ligy pan Otakar Vejvoda, který zhodnotil utkání stručně a výstižně: „První třetinu nám hra nevycházela, byli jsme ještě v autobuse. Vázla nám kombinace a Poruba nás jednoznačně přehrála. Výsledek první třetiny pro nás skončil ještě dobře.“ Po úvodní třetině se zřejmě v kabině Berouna přehnala vichřice, protože jejich hra v druhé části utkání byla lepší. „Měli jsme určitě lepší pohyb, dohrávali jsme souboje a třetí třetinu jsme Porubu jednoznačně přehráli“ dodal trenér Vejvoda.

Velmi ostrými a jedovatými střelami nenechali domácí borci vydechnout hostujícího brankáře Martina Altrichtera. Podařilo se jim docílit toho, že po třech obdržených gólech přepustil místo kolegovi. „Nechávali jsme hráče dohrávat souboje. Byli jsme z autobusu ještě přepadlí a nedařilo se nám vyhazovat puky. Byli jsme nedůrazní a kluci z Poruby nám to tam „naflákali“. Nechali jsme dva hráče ujet v naší přesilovce, nechali jsme je dorážet a měli hodně prostoru. Šancí bylo moc a musel jsem udělat změnu. O přestávce jsme si řekli, že to tak nemůžeme hrát. Museli jsme jít do těla, nesměli jsme ustupovat. Poruba si z nás v první třetině udělala vyloženě srandu, ale v druhé jsme se zlepšili a ve třetí třetině se do poslední chvíle Poruba bála o výsledek.“ Při zlepšení berounské hry by se mohl Martin Altrichter do brány opět vrátit: „Poruba moc šancí už neměla, byla by mi zima,“ řekl s úsměvem a dodal nakonec: „Spíš dopředu nám to nešlo, chybělo štěstí.“

„Chtěl bych znát odpověď na to, co se v druhé třetině přihodilo“ prohlásil bezprostředně po zápase trenér Petr Fabián. „Kdo zápas viděl, by si jistě nemyslel, že se dostaneme do komplikací. Je to podcenění několika situací. Ve druhé třetině si Beroun zahrál několik přesilovek za sebou, a když se chce mužstvo opět nastartovat, ono to nejde. Náhle je stav 4:2, hra je utrápená a už se nedostanete do zápasu.“ Domácí v druhém dějství mohli vést 5:0, jenže puk se odrazil od tyče a z protiútoku hosté vstřelili gól. „Klasické nedáš, dostaneš,“ povzdechl si kouč. „Jenže i za tohoto stavu by neměli hráči zápas lehkovážně přepustit soupeři. O to víc mě to mrzí, když v neděli hrajeme další těžký zápas a místo abychom dnes v klidu dohráli na čtyři lajny, šetřili síly, trápíme se na tři lajny. Přesto děkuji hráčům z Vítkovic, že nám přišli pomoci a samozřejmě Danielu Boháčovi, že vážil cestu z Mladé Boleslavi.“

Díky reprezentační přestávce se na Porubském ledě po dlouhé době objevil nyní extraligový hráč Daniel Boháč. „Bojuji stále, abych mohl hrát v základní sestavě. Jsem rád za každý čas strávený na ledě, a když je reprezentační přestávka, rád pomůžu klukům z Poruby, aby se vykopali ze spodku tabulky. Vím, jak na tom Poruba momentálně je. Sleduji výsledky na onlajnech a jsem s kluky stále v kontaktu,“ prozradil byť stručně Daniel Boháč.

Aby nevyšli z herního tempa, přišli odehrát zápas na porubský led hráči z týmu HC Vítkovice Steel. Mezi tyče se postavil Jakub Štěpánek a do pole mimo jiné Marek Kvapil a Lukáš Klimek, kterého jsme po zápase vyzpovídali. „První liga, to je jiný hokej a nebylo lehké do ní opět naskočit,“ řekl Lukáš, než se rozpovídal o průběhu zápasu. „Vedli jsme a vypadalo to na debakl a najednou bylo ve druhé třetině plno vyloučení a všechno hned jinak. Beroun začal lépe bruslit. Zřejmě dostali v kabině seřváno, my naopak polevili.“ Ve Vítkovicích bojuje Lukáš o stálé místo v sestavě. „Vždycky může být líp, uvidím, kolik dostanu prostoru, ale chtěl bych si vybojovat stabilní místo v sestavě a v extralize se chytnout,“ řekl sám hráč.