Žena mě asi doma zabije, směje se střelec hattricku Petr Kanko

Lukáš Bajgar, 11.10.2018
Dvanácté kolo druhé nejvyšší hokejové soutěže přineslo pikantní bitvu tabulkových sousedů, domácí Slavia Praha hostila ambiciózní HC RT TORAX a dala se očekávat krásná bitva. Ta se na ledové ploše zajisté udála, na střely vyrovnanou partii však lépe zvládli domácí, porážce Poruby nezabránil ani hattrick Petra Kanka. „Ve druhé třetině jsme měli výpadek, rozhodla desetiminutovka, smutní čtyřiatřicetiletý kanonýr.

Utkání s dvojnásobným mistrem české extraligy nezačalo pro hosty přitom vyloženě zle, šance se tvořily na obou stranách, domácí si vytvářeli především územní převahu, hosté kontrovali mnoha nebezpečnými výpady, především v režiích Samuela Ollendera a Petra Kanka. „Zpočátku jsme nehráli vůbec špatně, měli jsme nějaké příležitosti,“ hodnotí utkání hráč se zkušenostmi z NHL, Petr Kanko, a pokračuje, „rozhodla desetiminutovka, kdy jsme úplně vypadli, a Slavia nás trestala. Těžko se pak zápas dohání, šli jsme do zápasu docela dobře a i přes smolnou přesilovku, kdy jsme dostali gól, jsme stále byli na dosah jedné branky. Ale ta desetiminutovka nás stála zápas a tři body.“

Petr Kanko se do střelecké listiny zapsal hned třikrát! Sice na led nepřistála žádná čepice fanoušků Poruby, ale radost hráč samotný jistě měl velkou. „První branka se mi povedla asi nejvíce, hráli jsme přesilovku, puk jsem dorazil před brankou a dali na 1:1, stále jsme žili,“ hodnotí svůj střelecký výkon a pokračuje, „Před druhou brankou jsem dostal nahrávku od Ctirada Ovčačíka, který puk podržel, přihrál mi ho mezi hráče. Byl jsem rozjetý, tak jsem zkoušel jít do bekhendu a jsem za to rád.“

Ostrostřelec přidal ještě jednu trefu a zrodil se hattrick! Ale hattrick ne ledajaký! První v kariéře… „To je můj první hattrick, mezi chlapy první, vždy jsem dal dva góly a když byla možnost toho třetího, raději sejm to nechal, ale bohužel dneska už to nešlo nedat, dával jsem do prázdné,“ přiznává s úsměvem na rtech zkušený forvard. „Puk bohužel nemám, ale doufám, že si ho někde vezmu,“ krčí rameny, co je však pro každého střelce hattricku v uvozovkách horší, je následné kasírování u pokladníka: „Honza Káňa už se mě ptal, už jsou na mě nachystaní. Musíme se podívat na papír na nástěnce, co to bude stát, a pak se rozhodne. Kluci asi doteď nevěděli, že jsem nedal nikdy hattrick, ale až si to přečtou, což bude „bomba“ a budu platit asi dvojnásobek. To mě asi žena doma taky zabije. Buď to bude něco finančního, nebo udělám do šatny nějakou svačinku.“

Smutný hrdina, tímto oxymóronem by se dal popsat výkon Petra Kanka ve středečním zápase. „Odehrál jsem asi životní zápas, sedlo mi to, hrálo se mi dobře, škoda jen té desetiminutovky, kdy jsme nebyli koncentrovaní,“ smutní nad porážkou 4:7, které ani svými třemi góly nedokázal zabránit. Čím více se blížil závěr utkání, tím více přibývalo šarvátek, slovních napadení, čím to bylo způsobeno? „Myslím, že se nebudu vyjadřovat. Každý zápas viděl, a tak to je, těžko se potom hraje. Doma se jim budeme snažit porážku vrátit.“

„Samozřejmě děkujeme fanouškům, že strávili nějakých pět hodin ve vlaku, v autobuse, bůhví, čím jeli,“ děkuje nyní již nejlepší střelec týmu početné skupině ostravských fanoušků, kteří na Edenu tvořili nejen kotel, ale i posedávali všude možně za střídačkou HC RT TORAX. „Za to velké díky, je vidět, že Moraváci mají jedny z nejlepších fanoušků, to je důkazem.“