Zastaví vítězné tažení Sarezy Mladá Boleslav?

Lukáš Bajgar, 04.10.2005
Po deseti odehraných kolech okupuje ostravská Sareza třetí příčku prvoligové tabulky. Podaří se domácímu BK Mladá Boleslav zastavit ostravské hráče, kteří si v posledních duelech s Kadaní, Prostějovem a Třebíčí nenechali sebrat jediný bod? Odpověď na tuto otázku se dozvíme až se závěrečnou sirénou středečního zápasu, který začíná v 17:30 v automobilové metropoli ČR.

Počátky Bruslařského klubu spadají do roku 1908, ale první hokejisté Mladé Boleslavi nastoupili na led až roku 1922. Tým se ve 30. letech minulého století probojoval do nejvyšší české soutěže, které tehdy suverénně dominovalo pražské LTC. Slibný rozjezd mančaftu ukončila válka a následovala dlouhá léta strávena ve druhé či nižší lize. Návrat ke staré slávě zaznamenala v sezóně 2002/2003, kdy se navrátila do I.ligy a společně s jinými patří ke každoročně horkým favoritům boje o play-off.

Před letošní sezónou opustilo Boleslav několik opor, především brankářská naděje Lukáš Mensator - ten nyní svádí boj o post brankářské jedničky v Karlových Varech s Romanem Čechmánkem. Odchod Milana Kostourka či Michala Oliveriuse by měl vynahradit sparťanský Jakub Langhammer, jenž loňský ročník válel v Slezanu Opava nebo také David Vrbata, který své kvality nepřímo potvrzuje i puncem nejproduktivnějšího útočníka týmu dosavadní sezóny. Kádr Sarezy posílilo hned duo obránců „škodováků“ - Aleš Pazdera a Dušan Brincko.

Sareza sehrála s Mladou Boleslavi v loňské sezóně čtyři utkání. V normální hrací době se z vítězství 3:0 radovali Ostravští hned v prvním vzájemném duelu. Následoval dvoubodový zisk z úspěšně zvládnutého prodloužení a divokého utkání 6:5. Prohry 1:0 a 3:2 jen potvrdily mizérii Sarezy ve finiše soutěže. Nejvíce se z ostravských borců dařilo Pavlu Šebestovi, který nastřádal 5 asistencí. Po dvou brankách nastříleli hned tři hráči – Milan Mikulík, Jakub Grof a Martin Janeček.

Pravděpodobné sestavy:

BK Mladá Boleslav: Přikryl - Šrek, Morava, Braniš, Jelínek, Toužimský, Klimeš, Štrach - Jaroš, Langhammer, Vrbata, Kubinčák, Musil, Nedorost, Kratěna, Kadlec, Nouza, Krupka L., Krupka M., Kameš

Sareza Ostrava: Čech – Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný – Janeček, Sochorek, Šebesta – Polák, Boháč, Baranyk – Polášek, Badžo, Holuša – Gelačák, Mleko, Heřman