Zápas jsme špatně začali, což dostalo domácí do pohody, smutní Jiří Zdeněk

David Kubatík, 28.11.2019
P ř e r o v - Porubští hokejisté odehráli na přerovském ledě nepříliš povedené utkání. Již v šesté minutě byl totiž stav na světelných tabulích 3:0 pro domácí a v dalším vývoji to nebylo lepší. Souboj tabulkových sousedů nakonec skončil prohrou HC RT TORAX 1:6. Kapitán ostravských hráčů Jiří Zdeněk se tak v rozhovoru zamýšlí nad příčinami neúspěšné cesty do Přerova a zároveň nad tím, co do budoucna změnit a jak v klidu zvládnout finální boje o elitní osmičku.

Porubský kapitán Jiří Zdeněk nemohl při hodnocení nepovedeného zápasu opomenout velice špatný start do zápasu. „Začali jsme špatně hned prvním střídáním, když naše první pětka dostala gól. To domácí dostalo hned od začátku do pohody. Následně v rychlém sledu padl druhý a třetí gól a po nějakých pěti minutách už v podstatě bylo po zápase.“

Hráč se čtyřiadvacítkou na zádech taktéž přiblížil předzápasové ambice Porubských, které se však hostům i přes veškerou snahu ani zdaleka nepodařilo naplnit. „Neřekl bych, že bychom byli nekoncentrovaní. Jeli jsme do Přerova hrát o druhé místo, ale prostě nám to dneska vůbec nešlo.“

Řeč při rozhovoru přišla i na obrovské vytížení posledních dní, které museli porubští hokejisté absolvovat. „Samozřejmě jsme měli v poslední době náročný program, ale na to se nechceme vymlouvat. V minulých zápasech jsme to vždy vydrželi a naše hra byla dobrá. Dnes ale byli přerovští hráči lepší, byli silnější na puku a měli lepší bruslení,“

A co bude třeba vylepšit v následujících bojích, které budou klíčové z pohledu postupu do elitní osmičky Chance ligy? „Musíme se nyní vrátit k naší hře. V příštím zápase hrajeme doma s Chomutovem a já věřím, že tu naši “neporazitelnost“ potvrdíme.