Žákovské okénko: víkendový boj s Vlky!

Kateřina Juříková, 11.09.2016
Druhý zářijový víkend byl hokejově nabitý. V sobotu se odehrálo nejen další extraligové utkání mladšího dorostu, ale také dvě utkání žákovské ligy. Šestá a osmá třída přivítala na druhé porubské hale soupeře z Rožnova a Kopřivnice, kteří si říkají Černí vlci. Pátá třída odehrála utkání v neděli proti Českému Těšínu, a ačkoliv páťáci tvoří duo se sedmou třídou, měla sedmička v neděli volno. Český Těšín totiž do soutěže sedmáky nepřihlásil.

Kdo se ještě nesetkal, či si již nepamatuje, jak to chodí v žákovských utkáních, tak pro připomenutí, že se hraje ve své podstatě normálně. Čistý čas, 3x20 minut, pískají se ofsajdy i zakázaná uvolnění, a také se vylučuje za prohřešky. Přece jen žáci nemají potřebu často faulovat, což se spíše týká páté a šesté třídy, a nebývá tedy příliš trestů – pokud to není vyhrocené utkání. Jediným rozdílem je to, že se zas tak často nepřerušuje, hra je plynulejší a celkově i lehce pomalejší. Čím je mužstvo starší, tím je samozřejmě i hra živější a akčnější.

Šesťáci zcela ovládli ledovou plochu

Sobotní zápasy otevřela porubská šestá třída, která sehrála utkání proti Černým Vlkům. Domácí se převážně drželi v útočném pásmu, kde svého soupeře dosti potrápili. Vlčata se musela mít na pozoru, jelikož se domácí pokoušeli vstřelit branky ze všech úhlů. V první třetině Poruba porazila svého soupeře 2:0. Hosté se ovšem také párkrát pokusili skórovat, ale nebyli tak úspěšní jako domácí tým.

Ani druhá třetina nebyla pro Vlčata přívětivá. Domácí předváděli dobrou hru, zato hostům se stávalo, že nahrávky na spoluhráče téměř pokaždé končily na holi někoho ze soupeřů. Porubským se také dařilo využívat slabin gólmana Hustáka, který většinu gólů dostal buďto mezi betony, nebo díky špatně kryté bráně. Poruba neinkasovala ani v této třetině a trenér Pavlačka dal příležitost oběma gólmanům. Úvodní třetinu a část druhé chytal Tomáš Maňásek a od dvaatřicáté minuty se do klece postavil Filip Juříček.

Ani v poslední třetině Poruba nešetřila svého soupeře a přidávala další branky. Po druhé třetině svítila na světelné tabuli červená šestka a ke konci utkání jedenáctka! Černí vlci se nedokázali vymanit ze sevření a i když se některým vlčatům podařilo dostat se před porubskou bránu, Juříček se mrštně o puk postaral.

Stav utkání 11:0

Sestavy

HC RT TORAX Poruba: Maňásek (od 32. minuty Juříček) – Kalužík J., Wojnarová, Pustka, Krčmarský, Jeřábek, Maráček, Popelka, Matejka, Žídek, Šenkyřík, Hlavica, Kalužík T.

HC Černí Vlci: Husták – Vašenka, Němec, Gabko, Marek, Nimmo, Stodůlka, Badura, Červenka, Raška, Kunčický, Koláček

Branky: 4. Krčmarský, 14. Popelka (Krčmarský), 25. Matejka, 28. Kalužík T. (Krčmarský), 35. Kalužík J. (Žídek), 37. Krčmarský (Popelka), 43. Žídek (Šenkyřík), 47. Jeřábek (Krčmarský), 51. Kalužík T. (Krčmarský), 53. Krčmarský (Kalužík T.), 60. Popelka (Kalužík T.)

Osmička si pokazila utkání svou nerozvážností

Druhé utkání sobotního dopoledne sehráli žáci osmé třídy taktéž proti Černým Vlkům. Ovšem byl to zápas vyrovnaný. Šancí bylo na obou stranách mnoho a nebýt gólmanů, zřejmě by i výsledek první třetiny vypadal jinak. Jakub Šedivý i Darek Bartošák své týmy podrželi dokonale. První část byla tedy převážně o gólmanském umu a oba brankáři stvrzovali svými výkony svou jedničku na zádech.

Druhá třetina byla v režii Poruby, která se snažila držet hru v útočném pásmu. Bohužel pro domácí, i v této třetině Bartošák nevpustil puk za svá záda, ačkoliv vlčí obraně se nedařilo držet Porubské dál od své klece. Ovšem vlčí smečka také dokázala pár výpadů. Ten nejnadějnější vpád předvedl Dořičák, který se několikrát pokusil protlačit puk do brány, když stál v těsné blízkosti domácího brankáře. Hlavní sudí bedlivě sledoval, kde kotouč je a několikrát, když už to vypadalo, že se Dořičákovi podařilo puk protlačit, rozpažil ruce.

Karta se v závěrečné části utkání obrátila a na koni nyní byli hosté. Vlci vytáhli na Porubu pořádný kalibr a mnohokrát ani nebylo přes skrumáž u brány vidět, co se tam děje a kde je vůbec kotouč. Šedivý se dostával do prekérních situací a ke konci třetiny po chybách v obraně inkasoval poprvé. Druhý gól padl v oslabení. Domácí útočník sekl svého soupeře a vlci se do hry opřeli, což se jim vyplatilo a svou jedinou přesilovku využili. Domácí měli v tomto utkání dvě přesilové hry a ani jednu nevyužili.

Stav utkání 0:2

Sestavy

HC RT TORAX Poruba: Šedivý – Bechný, Hlaváč, Gelnar, Prepsl, Puchala, Halata, Krčmarský, Prokeš, Luzar, Chovanec, Bukovjan, Přeček, Stehlík

HC Černí Vlci: Bartošák – Dořičák, Kojda, Bednařík, Jurek, Matuška, Němec, Rybár, Kyselý, Stáňa, Drastík, Valášek, Jánoš

Branky: – 56. Valášek (Dořičák), 58. Dořičák (Němec)

Český Těšín uštědřil porubským páťákům pořádnou lekci

Nedělní utkání měli na programu dne páté a sedmé třídy. Jelikož Český Těšín do žákovských soutěží sedmou třídu nezapsal, měla porubská sedmička volno. Pátá třída se ovšem na zápas mohla těšit, ale radost ze hry je určitě po několika obdržených brankách opustila. Přestože Poruba po druhé minutě vedla, podlehla svému soupeři, který nasázel do domácí klece patnáct branek. Téměř polovinu gólů vstřelila kapitánka Wiktoria Sikokska. Tato slečna si tak do svého kanadského bodování připsala dva hattricky a jednu nahrávku. Domácí se jistě snažili stav nějak zvrátit, ale po druhé brance vstřelené v začátku druhé třetiny už nedokázali skórovat.

Stav utkání 2:15

Sestavy

HC RT TORAX Poruba: Sluka – Pelikán, Dedek, Veselý, Murin, Pavlíček, Borkovec, Papaj, Rotter, Korpas, Schrom, Prokeš, Bajger, Číž

TJ Slavoj Český Těšín: Wiatek (od 48. minuty Tokarzewski) – Janota, Janotová, Biskos, Sikokska, Piniok, Szczesniak, Kneifel, Kovalčík, Staněk, Pawelski, Wakdas, Wawryczek

Branky:2. Veselý (Murin), 21. Pavlíček (Murin) – 3. Sikokska, 7. Sikokska (Wakdas), 8. Sikokska, 13. Sikokska, 19. Wakdas, 24. Sikokska, 25. Pawelski, 27. Szczesniak, 40. Wawryczek (Sikokska), 40. Sikokska, 43. Szczesniak (Pawelski), 47. Wawryczek (Szczesniak), 48. Staněk, 57. Wawryczek, 59. Wawryczek (Pawelski)