Žákovské okénko: Žáci se v minulém víkendu opět činili

Kateřina Juříková, 23.02.2017
Minulou sobotu (18. 2.) hrály všechny čtyři kategorie žáků Poruby. Zatímco osmá a šestá třída bojovala o body na domácím ledě v Kooperativa Areně s Draky ze Šumperka, sedmáci a páťáci museli za body do Rožnova za Černými Vlky. Celková posobotní bilance je: dvě výhry, jedna remíza a jedna prohra. Více se dočtete níže.

Začneme venkovními zápasy sedmé a páté třídy. Mladší porubské naděje se po celou dobu utkání snažily. Sice zpočátku prohrávaly 1:0, ale stav dokázaly dorovnat a poté i navýšit. Vlci ovšem byli neúprosní a tak se obě mužstva až do posledních minut přetahovala o vedení. Nakonec vše skončilo remízou 4:4.

Sedmička na tom oproti svým mladším kolegům byla o něco lépe. Ačkoliv také obdržela od svého soupeře branku jako první, vývoj utkání měl nakonec jiný spád. První třetinu totiž nakonec porubští sedmáci ovládli a úder Vlkům vrátili v první části hned pětkrát. Ve zbývajících čtyřiceti minutách padlo daleko méně branek, takže ve své podstatě si Porubský celek své vítězství zajistil již v první třetině a v těch zbývajících pouze hlídal soupeře. Utkání skončilo 3:6.

I na domácí půdě to vřelo. Šestá třída přivítala v Areně Kooperativa Šumperk a utkání to jistě nebylo lehké. Zatímco domácím se podařilo v každé třetině dát alespoň jednu branku, soupeř na tom byl podstatně lépe. Celkem se hosté strefili do porubské brány pětkrát. Utkání tedy skončilo 3:5 díky dvěma gólům Ondřeje Krčmarského a gólem Matěje Žídka.

Starší žáci na prahu kategorie mladšího dorostu doma přestříleli Šumperk. Ten se pokoušel na Porubské dotahovat, ale nedařilo se. Domácí dali první branku až v 9. minutě a vzápětí soupeř dorovnal. Jenomže ne na dlouho. Porubané po pár minutách stav navýšili a navyšovali jej dál. Když se blížilo utkání k samotnému závěru, svítil na světelné tabuli stav 7:3 a domácí sehrávali přesilovku. Početní výhodu se domácímu celku nepodařilo využít, avšak hosté v oslabení slavili čtvrtý gól. Ačkoliv to výrazně s výsledkem nezahýbalo, určitě to byl pro domácí šok.