Žákovské okénko: Říjnové zápasy starších žáků

Romana Opatová, 05.11.2019
Pro hráče 9. třídy (soutěž Ligy starších žáků „A“) i hráče 8. třídy (soutěž Ligy starších žáků „B“) byl říjen velmi úspěšný. Devátá třída vyhrála všechny své zápasy, osmá třída podlehla pouze v jednom utkání, a to proti svému městskému rivalovi z Vítkovic!

9. třída – Liga starších žáků „A“
V sobotu 5. října vycestovali svěřenci Karla Suchánka k tradičnímu soupeři do Frýdku-Místku. RT TORAX od počátku diktoval tempo utkání a postupně a jistě kráčel k jednoznačnému vítězství. V 33. minutě byl stav utkání již 0:6. Následně se sice domácím podařilo korigovat zápas třemi góly, ale potom již opět kralovali hráči Poruby a přidali postupně dalších pět gólů. Celkově tak utkání skončilo vysokým rozdílem 3:11.

Šesté kolo soutěže bylo odloženo na listopad, a tak se další utkání hrálo až v rámci sedmého kola 19. října, kdy na domácím půdě přivítali Porubané v městském derby své vrstevníky z HC Vítkovice Ridera. Hosté se sice v úvodní třetině dostali do dvoubrankového vedení, ale od 16. minuty již skórovali pouze porubští hráči a to hned čtyřikrát. Celkově tak zaslouženě zvítězili 4:2.

Hned další den, v neděli 20. října, se odehrálo další domácí utkání, tentokráte s HC Olomouc. Jednalo se již o letošní druhé utkání, kdy to předchozí prohrál RT TORAX na venkovním hřišti rozdílem jednoho gólu. Bylo tedy co oplácet a zápas začal příznivě. V první třetině skórovali porubští borci pouze dvakrát. Divoká 38. minuta přinesla hned tři góly. Nejprve dvakrát skórovali hanáčtí Kohouti a zápas na chvíli srovnali, ale třetí gól této minuty opět střelili domácí a převzali vedení v utkání. Když následně dokázali skórovat ještě třikrát a hosté jen jednou, zvítězil TORAX konečným skóre 5:3.

Poslední říjnový víkend vycestovali porubští hráči do Polska k druhému vzájemnému utkání s výběrem Metropolia Silesia. V prvním vzájemném utkání na domácím hřišti vysoko zvítězili, a tak i také v polském utkání byli bráni za favority. Všechny góly utkání padly v první polovině zápasu, bylo jich pět a všechny padly do polské brány. Hattricku v utkání dosáhl Jakub Szcześniak a HC Poruba celkově zvítězila 5:0.

8. třída – Liga starších žáků „B“

Osmá třída začala říjnovou sérii zápasů osmým kolem soutěže v neděli 6. října na domácím hřišti s HC Český Těšín. První třetina patřila jednoznačně domácím a skončila 3:0. Zápas se lámal v následující třetině, kdy padlo postupně devět gólů! Poruba si držela po této části hry vedení 7:5, a když v posledním dějství ještě dvě branky přidala, vyhrála zaslouženě 9:5.

Následující sobotu 12. října vycestovali svěřenci Jakuba Voznici na polskou půdu k utkání s výběrem Metropolia Silesia. I toto utkání bylo velice bohaté na góly, tentokráte jich padlo rovnou deset v poslední třetině! Hosté si ale vývoj utkání hlídali po celou dobu, vedení postupně navyšovali a vyhráli zde vysoko 14:5.

Sobota 19. října patřila domácímu utkání s HC Karviná. Domácí góly v utkání si shodně po dvou rozdělili Vojtěch Dorazil a Matyáš Veselý. Protože Býci z Karviné recept na domácího brankáře nenašli, zvítězil RT TORAX celkově 4:0.

Další víkend vyrazili hráči do Kopřivnice. V utkání bylo uděleno celkem 28 trestných minut. Přesilovky hráli lépe porubští hráči, dvě zužitkovali a k tomu přidali jeden úspěšný samostatný nájezd. I to pomohlo k přesvědčivému celkovému vítězství 9:3.

Další den přinesl další zápas na hřišti soupeře. Neděle 27. října patřila utkání s AZ Havířov. A i to bylo bohaté na góly a opět ve prospěch hráčů RT TORAX. V první třetině bylo skóre těsně 1:2, ale ve druhé třetině stříleli pouze hosté a zvýšili vedení na 5:1. V poslední třetině se AZ Havířov snažil stav zápasu zvrátit, zkušení porubští hráči si ale stav pohlídali a celkově zápas skončil 7:4 pro Porubu.

Poslední říjnový zápas se odehrál během podzimních prázdnin, a to v domácí RT TORAX ARENĚ s týmem Vítkovic. V první třetině diváci z řad rodičů gól neviděli. V druhé třetině se projevila vyšší herní kvalita soupeře, kdy se ujal vedení 4:2. V poslední třetině přidali hráči hostující Ridery ještě jednu branku a celkově zvítězili 5:2.