Žákovské okénko: Říjnové zápasy mladších žáků

Romana Opatová, 07.11.2019
Říjen nebyl co do počtu vítězství pro dvě mužstva mladších žáků až tak úspěšný jako u jejich starších kamarádů – hráčů kategorie starších žáků. Přesto i tak sedmáci a šesťáci dokázali v tomto měsíci vybojovat několik cenných vítězství a bodů do celkových tabulek.

7. třída – Liga mladších žáků „C“
První říjnový zápas odehráli porubští mladší žáci s HC Frýdkem-Místkem v sobotu 5. října. Úvodní gól utkání sice vstřelili hned v 1. minutě domácí, ale zbytek utkání již patřil porubským hráčům. Svému soupeři dovolili ještě jednu branku v polovině utkání, ale sami jich nastříleli rovnou sedm. Celkově tak utkání skončilo 2:7.

Šesté kolo soutěže bylo odloženo na listopad, další zápas odehráli svěřenci Karla Suchánka až 19.října v domácím prostředí s vítkovickou Riderou. V první třetině se ujali hosté vedení 3:0. Porubští hokejisté utkání nevzdali a po zlepšení hry dokázali v druhé třetině s Vítkovicemi skóre lehce korigovat na 3:5. Hosté si ale průběh zápasu kontrolovali a celkově zvítězili 8:5.

Ani v následujícím zápase, 20. října na domácí půdě s HC Olomouc, nedokázali hráči RT TORAX bodovat. Olomoučtí Kohouti přehráli Porubu jednoznačně v první i třetí třetině. Poruba dokázala skórovat pouze v druhé třetině, sice hned třikrát, ale to stačilo pouze na konečných 3:8.

Sérii proher se bohužel nepodařilo ukončit ani následující víkend, 26. října na polské půdě v zápase s výběrem Metropolia Silesia. Domácí nedisciplinovanou hrou sice nabídli RT TORAXu sedmkrát přesilovou hru, ale ani jedna nebyla bohužel využita. Tento fakt pravděpodobně rozhodl utkání, protože celkově jinak zápas skončil těsně 6:5 ve prospěch polského výběru.

6. třída – Liga mladších žáků „D“
Šestá třída své první utkání v říjnu odehrála v domácí RT TORAX ARENĚ proti HC Orlová. První třetinu domácí vyhráli 2:1, zbytek utkání ale ovládl již soupeř. Porubští dokázali za tyto dvě třetiny skórovat jen dvakrát, zatímco hosté rovnou desetkrát. Orlová tak zvítězila 11:4.

Podobným výsledkem 11:2 skončilo také další utkání, avšak ve prospěch svěřenců Petra Trojana proti polskému výběru Metropolia Silesia. Utkání proběhlo bez jediného vyloučení na obou stranách. Jediné dvě čestné branky domácím dovolili hráči Poruby vstřelit až v posledním dějství. Sami své gólové tempo stupňovali od počátku utkání. V první třetině vstřelili dvě branky, v další části hry pět branek a v poslední ještě další čtyři. Celkově tedy zápas skončil vysoko 11:2 pro Porubské.

V neděli 20. října přivítali žáci opět na domácím ledě dalšího soupeře – Býky z HC Karviná. Po celou dobu bylo utkání velmi vyrovnané, ani jeden tým nedokázal odskočit soupeři o více než dva góly a celkově zápas skončil smírně 6:6. Pro tým TORAXu se jednalo o vůbec první remízu v této sezóně.

Poslední říjnový víkend hráli porubští žáci dvě venkovní utkání. V sobotu tým vycestoval do Kopřivnice. Po dlouhou dobu nedokázali Porubští nalézt recept na bezchybně chytajícího brankáře domácích a první gól vstřelili až v 50. minutě. Další branku přidali ještě v 57. minutě, ale to bylo bohužel všechno. Domácí byli mnohem produktivnější a v utkání zvítězili 6:2.

Neděle 27. října byla pro porubské mužstvo mnohem úspěšnější. Na půdě AZ Havířova otevřeli utkání brankou v 7. minutě, jenže domácí za šest minut srovnali. To bylo z obou stran na dlouhou dobu vše. Dalších gólů se diváci dočkali až v poslední třetině, v které byli hosté úspěšnější a postupně vstřelili další čtyři branky. Domácí dokázali skórovat pouze dvakrát, celkově tak utkání skončilo 3:5.

O podzimních prázdninách (30.října) proběhlo ještě jedno domácí utkání s městským soupeřem HC Vítkovice Ridera. Hosté v téměř pravidelných pěti minutových intervalech dokázali domácím vstřelit celkově deset branek, zatímco domácí se mohli radovat pouze třikrát. Vítkovice odjely s vítězstvím 10:3.