Žákovské okénko: První zápasy v roce 2017? Z výher se zatím radují soupeři

Kateřina Juříková, 19.01.2017
Osmá a šestá třída nejprve společně vyrazily dne 11. 1. do Havířova, ovšem ani jednomu týmu se nepodařilo zvítězit. Vysokou prohru také oba tyto celky zažily i o víkendu. V sobotu 14. 1. Dorazil do Poruby Třinec, který domácí celky nešetřil a na jejich půdě je přestřílel v obou případech.

Jak bylo zmíněno výše, v druhém lednovém týdnu vyrazili osmáci a šesťáci společně do K&K PNEU Arény v Havířově. Nejprve své utkání odehrál mladší celek a utkání to jistě nebylo lehké. Domácí ani hosté dlouhou dobu nemohli skórovat, ale vše se prolomilo ve 12. minutě. Havířov překonal porubského gólmana a začala smršť gólů. Ve všech třetinách padly tři branky – dvě dali domácí a jednu hosté; jen třetí třetina byla odlišná v tom, že všechny tři branky nasázel Havířov. Porubští šesťáci, kteří měli s Havířovem potíže již v předchozích zápasech, tak odjížděli s prohrou 7:2. Autory branek byli Tadeáš Kalužík a Matěj Žídek.

Ani jejich starší kolegové nedokázali soupeři nasázet do klece góly. Havířovští osmáci na rozdíl od mladších kolegů začali s góly o pár minut dříve a to od 7. Minuty, ale zato se nelišili moc ve výsledku. Havířov porazil porubskou osmou třídu 7:3. Autory dvou branek TORAXu byl Pavel Chovanec a třetí vstřelil Matěj Halata.

Hokejové štěstíčko nestálo za těmito hochy ani při domácích duelech. V sobotu dojel na porubský stadion Třinec a i on se postaral o porážku Poruby. Šestá třída ovšem bojovala velice dobře. Svému soupeři sice nabídli dvě přesilové hry 4 na 5 a dvakrát dokonce přesilovku 3 na 5, ale ani jednu nedokázali hosté využít. Domácí měli přesilových her o hodně méně, ale také jedno trestné střílení za hákování. Ani to však nebylo proměněno. Porubané se snažili dotahovat, jenže neúspěšně a utkání skončilo stavem 3:5. Autory branek byli Michal Činčala, Ondřej Krčmarský a Tadeáš Kalužík.

To osmáci dopadli daleko hůř. Dokázali sice ihned odpovědět na první třinecký gól, jenže poté se jim povedlo skórovat až těsně před koncem utkání, kdy již prohrávali 1:6. Čtyři nabízené přesilovky nevyužili, zato Třinec jednu ze tří využil a to ihned tu první. Utkání skončilo stavem 2:6 a autory porubských branek byli Kryštof Krčmarský a David Luzar.