Žákovské okénko: Osmáci bodovali, pátá a šestá třída utržila porážku

Kateřina Juříková, 18.03.2017
O minulém víkendu se hrála pouze tři utkání. Sedmáci po dlouhé době opět neměli svého soupeře, takže měli protentokrát dovolenku. Ale jejich kamarádi se potkali na ledě s Havířovem a s Bohumínem. Nejlépe dopadli nejstarší žáci, kteří dokázali utkání obrátit a zvítězit. Nejmladší, pátá třída, bohužel utrpěla porážku nejvyšší a to 9:3. Také šesťákům se na domácím ledě proti Havířovu nedařilo.

V sobotu 11.3. přivítala šestá a osmá třída na svém ledě nedaleký Havířov. Mladší tým ovšem na svého soupeře nedokázal vyzrát a podlehl vysoko 1:5. Havířovští se činili již od první třetiny, kterou zvítězili poměrem 0:2. Jediná porubská branka, jejímž autorem byl Ondřej Krčmarský, padla až v závěrečné třetině. Nicméně výsledek to nijak neovlivnilo a s body odjížděli hosté.

To osmáci měli štěstí v neštěstí. Od 48 vteřiny první třetiny bohužel prohrávali a soupeř jim nasázel do klece celkem tři kousky jen v této jedné třetině. Ovšem porubské mladíky to nijak neodradilo a zabojovali. Ve druhé třetině stav srovnali na 3:3 a vítěznou branku v poslední třetině vsítil Ondřej Becher, který dal také gól první. Dalším střelcem, jenž vpálil dva góly, byl Matěj Halata.

Do Bohumína vyrazila pátá třída sama, sedmička měla volno. Zápas to ovšem nebyl šťastný a porubské naděje odjížděli s velice vysokou porážkou. Domácí tým si totiž otevřel na porubské straně střelnici a jen během první třetiny se Bohumínu podařilo vsítit čtyři branky. Stejný počet nasázeli domácí i v další třetině, ale také hostům se podařilo skórovat a lehce snížit stav skóre. V poslední třetině si více zastřílela Poruba, která stav snížila ještě o další dvě branky, jenže domácí také ještě jednu přidali. Konečný stav byl 9:3 a autory porubských branek byli Matěj Žídek, který dal góly dva, a Dominik Prokeš.

Porubským žákům se již také blíží konec sezóny. Všem zbývají ještě dvě utkání.