Žákovské okénko: Mladé naděje porubského hokeje v posledním lednovém týdnu zaválely

Kateřina Juříková, 02.02.2017
V posledním lednovém týdnu hrály všechny věkové kategorie žáků. Páťáci nejprve společně se sedmičkou zajeli do nedalekého Nového Jičína. Mladší porubský tým bohužel prohrál, ovšem sedmáci porazili svého soupeře neuvěřitelných 3:16, což je nyní jejich nejlepší skóre. Předtím měli nejvyšší zápasové skóre 10:2. Pátá třída si o pár dní později napravila svou reputaci při domácím utkání proti Bohumínu. Šestka i osmička zdolala Frýdek-Místek na jeho domácí půdě v obou případech. Šesťáci pouhých 0:3, zato starší mančaft frýdecký tým rozstřílel 10:1.

Ve čtvrtek 26.1. vyrazili na Jičín porubští páťáci a sedmáci. Pátá třída se snažila na svého soupeře neustále dotahovat. Což se i dařilo, ovšem v posledních třech minutách se porubským hráčům nepodařilo stav dorovnat a tak odjeli z Nového Jičína s těsnou porážkou 5:4. Střelci čtyř branek byli René Schrom, dvakrát se strefil do klece Lukáš Číž a nakonec skóroval Matěj Žídek. To sedmá třída na tom byla podstatně lépe. Nový Jičín sice od 4. minuty vedl, ale porubský celek na tento gól dokázal odpovědět v první třetině hned 5krát. Ve druhé části na druhý jičínský gól zareagovali šestkrát a v poslední třetině to bylo opět 1:5. Výsledek byl tedy ohromující a to 3:16. Ondřej Becher si v tomto zápase připsal do kanadského bodování 4+3, Michal Činčala 2+2, Mikuláš Stuchlík 2+1, Denis Puchala 2+3 a Tadeáš Kalužík 1+4. Góly dali také Tobiáš Brabec, Tomáš Petruška, Daniel Skala, Daniel Mayer a Josef Pasek.

To šestá a osmá třída prožívali v pátek 27.1. hned dvojnásobnou radost. I oni museli tentokrát za svým soupeřem vyjet, jen to bylo o něco blíže. Oba porubské týmy totiž jeli do haly Polárky ve Frýdku-Místku, kde nejprve zdolal soupeře mladší porubský celek. Potíže asi neměli velké, neboť Frýdku se nepodařilo přelstít soupeřova brankáře žádnou střelou. Zato Poruba zdolala frýdeckou svatyni hned 3krát. O branky se zasloužili Tadeáš Kalužík za asistence slečny Wojnarové, Jakubu Gajdovi nahrál Harabiš a Matěji Žídkovi jeho souputník z páté třídy Veselý. Osmákům se také dařilo. Frýdek se jim podařilo přestřílet 10:1, což i svědčí o tom, že tento soupeř pro Porubské není žádným tvrdým oříškem, neboť s ním ještě neutrpěl porážku. Branky vstřelili Martin Stibor, Kryštof Krčmarský, Vojtěch Bukovjan, David Luzar, Filip Hlaváč, Ondřej Bechný, Krysztof Macias, Kasper Macias a dvakrát se strefil Pavel Chovanec.

Páťáci si v neděli 29.1. napravili chuť, když při domácím utkání porazili Bohumín. I tentokrát byl zápas těsný, ale nakonec dopadl lépe pro Porubu. V závěrečné třetině se totiž podařilo hostům dorovnat, ale nakonec svůj tým zachránil Matěj Žídek. První dvě branky vstřelili Tomáš Murin a Patrik Šenkyřík.