Žákovské okénko: Listopadové zápasy starších žáků

Romana Opatová, 04.12.2019
Listopadové víkendy přinesly další várku zápasů žáků oblékajících dres RT TORAX. Hráči 9. třídy pod vedením Karla Suchánka hrají „Ligu starších žáků A“ a hráči 8. třídy pod vedením Jakuba Voznici hrají „Ligu starších žáků B“. Jak se jim celkově vedlo?

První listopadový víkend patřil u žáků 9. třídy, soutěže skupiny A, desátému kolu. V něm se střetli s HK MD Šumperk. V předešlém vzájemném utkání porubští hráči prohráli na ledě Šumperku těsně 2:1 a chtěli tuto prohru svým soupeřům oplatit. Do zápasu vstoupili úspěšněji ale hosté, vedli 2:0 a hráči TORAXu stihli ještě do konce prvního dějství vyrovnat. Utkání rozhodla 2. třetina, ve které se Šumperk dostal čtyřmi góly do vedení 6:2. Domácí se snažili v poslední třetině skóre srovnat, ale k remíze jim chyběl jeden gól. Celkově Poruba prohrála v tomto utkání 6:5.

V sobotu 9. listopadu se RT TORAX utkal v druhém vzájemném utkání s Oceláři z Třince. I v tomto utkání oplácela Poruba podobně jako se Šumperkem jednobrankovou prohru z minulého zápasu. V tomto případě zápas skončil smírnou remízou 3:3.

První listopadové vítězství vybojovali svěřenci Karla Suchánka ve státní svátek 17. listopadu. Na domácím hřišti přivítali HC Frýdek-Místek. Celkově vstřelili během utkání sedm branek, přičemž soupeři dovolili čestně skórovat pouze jedenkrát během 2. třetiny. V zápase tak zvítězili výrazně 7:1.

Po zbytek měsíce měli hráči RT TORAX již zápasové volno.

Hráči 8. třídy v soutěži skupiny B své první listopadové zápasy hráli až o víkendu 16. a 17. listopadu. V sobotu přivítali doma třineckého soupeře. Utkání otevřela Poruba již v 1. minutě a ujala se vedení 1:0. Další góly padaly až v další třetině. Zde byli úspěšnější třinečtí hráči a po této části hry vedli nad Porubou 3:2. Při power play domácích vstřelili hosté v 59. minutě ještě jednu branku a HC Třinec porazil RT TORAX celkově 4:2.

Hned v neděli 17. listopadu si RT TORAX spravil chuť po sobotní porážce v rámci venkovního zápasu s Českým Těšínem. RT TORAX šel přesvědčivě za vítězstvím od počátku zápasu. Celkově vstřelil sedm branek. Porubský brankář Samuel Sobol o své čisté konto přišel 3 minuty před koncem utkání. Zápas skončil ve prospěch RT TORAX 7:1.

I další neděli 24. listopadu si svěřenci Jakuba Voznici zapsali přesvědčivé vítězství. Na domácím ledě vyzvali v předehrávce 20. kola polský výběr Metropolia Silesia. Celkově zvítězili rozdílem deseti branek, a to 12:2. Tento velký rozdíl se urodil zejména díky třetí třetině, kterou domácí vyhráli 6:0, tedy skórovali průměrně každé 3 minuty. V zápase se blýskl čtyřmi góly Tomáš Murin.

Poslední listopadový zápas odehrál RT TORAX v sobotu 30. listopadu doma proti HC Frýdek-Místek. První vzájemný zápas vyhráli porubští hráči těsně 4:3 a očekávala se tak velká vzájemná bitva. Tu lépe celkově ustáli hosté. V první třetině šli do vedení 2:1, druhá třetina dopadla nerozhodně 1:1. V 56. minutě vedl Frýdek-Místek 4:3, porubská power play ale srovnání nepřinesla, a naopak hosté v 59. minutě přidali další branku a vyhráli tak rozdílem dvou branek 5:3.