Žákovské okénko: Listopadové zápasy mladších žáků

Romana Opatová, 04.12.2019
Sedmáci a šesťáci – i tito hráči a hráčky téměř každý víkend měří své síly s okolními týmy a zúročují tak svou píli a práci z intenzivních tréninků. Během listopadu jich v součtu odehráli osm. Některé vyhráli, některé prohráli, ve všech ale bojovali a řádně reprezentovali svůj klub RT TORAX.

Hráči 7. třídy (soutěž „Mladší žáci skupiny C“) se svým hlavním trenérem Karlem Suchánkem zahájili svou listopadovou zápasovou šňůru v sobotu 2. listopadu na domácím ledě proti Mladým Drakům ze Šumperku. Po celou hrací dobu bylo utkání jak herně, tak z pohledu skóre, velice vyrovnané. Šumperk se ujal v 7. minutě vedení úvodním gólem, nicméně první třetinu vyhrála Poruba 3:2, zbylé dvě třetiny dopadly nerozhodně 1:1, 2:2 a celkově tak v utkání zvítězil RT TORAX rozdílem jednoho gólu 6:5. Hattricku v utkání dosáhl Tomáš Vehovský a dva góly střílel Viktor Wardas.

V pátek 8. listopadu vyrazil tým RT TORAX na led Ocelářů z Třince. Hráči Poruby se ujali sice v zápase vedení 2:0, ale sérií pěti branek Oceláři obrátili stav utkání ve svůj prospěch a náskok si již nenechali vzít. Zvítězili 8:4 a v této sezóně tak vedou již na zápasy pomyslně 2:0.

Neděle 17. listopadu patřila domácímu utkání s HC Frýdek-Místek. První vzájemné utkání vyhrál RT TORAX na frýdecko-místeckém ledě vysoko 7:2 a bohužel v druhém utkání soupeř svou prohru oplatil. Již ve 4. minutě soupeř vedl 2:0 a i přes snahu Poruby o průběžnou korekci své vedení neustále zvyšoval. HC Frýdek-Místek v tomto druhém vzájemném utkání zvítězil 7:3.

6. třída (soutěž „Mladší žáci skupiny D“) vycestovala v sobotu 9. listopadu do nedaleké Opavy a odvezla si zpět vysoké vítězství 9:1. Po celý zápas kráčeli neohroženě k vítězství a jediný gól dovolili soupeři vstřelit až v poslední pětiminutovce utkání.

O týden později, v sobotu 16. listopadu, přivítali porubští hráči soupeře z HC Třinec. V tomto utkání se našim hráčům nedařilo, v polovině utkání již prohrávali 4:0. V další části sice zaveleli k obratu, ale skórovat stihli do konce utkání jen dvakrát zásluhou Radka Šipuly a Václava Záviška a prohráli tak 4:2.

Další utkání patřilo předehrávce 20. kola s Metropolia Silesia, které se odehrálo v domácí RT TORAX Aréně. Poruba se sice ujala vedení 3:0, ale následně připustila soupeře na dostřel rozdílem jednoho gólu. Tento těsný stav nicméně svěřenci Petra Trojana uhájili až do konce utkání a zvítězili 6:5.

V neobvyklý středeční termín, 27. listopadu, se odehrál další venkovní zápas, na ledě Českého Těšína. V utkání sice RT TORAX prohrával 1:0, ale po zbytek utkání již kraloval a zejména hattrickem Leona Stryczka porazili svého soupeře vysoko 6:1.

Poslední listopadové utkání proběhlo 30. listopadu. Do Poruby přicestovali hráči z Frýdku-Místku. V prvním utkání zvítězil Frýdek-Místek 9:4 a ani v druhém body RT TORAXu nepustil. V 25. minutě již frýdečtí Rysi vedli 5:0 a tento stav se nedal již bohužel zvrátit. Porubští hráči vstřelili soupeři do konce utkání dvě branky, ale tentýž počet přidal i soupeř. Utkání tak skončilo 7:2 a porubští šesťáci si tak na vítězství s Frýdkem musí ještě letos počkat.