Žákovské okénko: Gólové přestřelky šesté a osmé třídy

Gabriela Juříková, 03.10.2017
Čtvrteční sváteční den 28. září nabídl nespočet zápasů mládeže, viz články o porubských třech dorostech, a taky žáků. Svěřenci trenéra Mrázka si den užili na olomouckém ledě a v sobotu 30. září odehráli zápasy s Havířovem na domácím ledě. V neděli, první říjnový den, měli hrát svá utkání svěřenci trenéra Moravce, ale ta byla odložena, protože se v Kooperativa areně konal turnaj VTM U13 pořádaný ČSLH.

Snad si v Olomouci už dávku nezdarů vybrali! Hráči šesté třídy museli skousnout další dvouciferný gólový příděl s tím, že vsítili jedinou branku. Do kohoutí klece se trefil jen Tobiáš Papaj. Ten byl autorem i dvou branek v sobotním utkání proti AZ RESIDOMO Havířov, který z Poruby nakonec odjížděl s prohrou, i když po první třetině vedl 2:1 a po druhé periodě 3:2. Domácí hokejisté se vzepřeli a utkání ve třetí třetině dovedli do vítězného konce. Ke dvěma brankám Tobiáše Papaje přidali góly Patrik Šenkyřík, Tobiáš Vehovský a Ondřej Jeřábek.

Osmá třída si v Olomouci vedla malinko lépe, byť body domů nepřivezla.
V sobotu pak na domácím ledě hráči osmé třídy napodobili mladší kolegy a s Havířovem do poslední chvíle bojovali o výhru. Dvougólové manko z první třetiny v prostředním dějství smazali, i když soupeř dokázal vyrovnat. Ve třetí periodě o vedení 4:3 sice opět přišli, ale záhy si jej vzali zpět a pak dlouhých čtrnáct minut dokázali jednobrankové vedení udržet. Gólově se dvakrát prosadil Maxim Vehovský a po jednou gólovém autorství se do střelecké listiny zapsali Ondřej Becher, Michal Činčala a Tadeáš Kalužík.

A jak už bylo zmíněno výše, pátá a sedmá třída mají svá utkání odložena. Prozatím není nový termín zápasů znám.