Žákovské okénko: Dvě prohry a dvě výhry, taková je bilance porubské mládeže

Kateřina Juříková, 09.02.2017
V minulém týdnu se pátá a sedmá třída vydala za humna do Studénky. Zde čekala na jeden tým prohra a na jeden velice pěkná výhra. I šestka a osmička se vydaly pro body mimo vlastní území a to k Černým Vlkům do Rožnova pod Radhoštěm. Také v tomto případě odjížděli Porubané s jednou výhrou a jednou prohrou. Všechna čtyři utkání se odehrála 4.2.

Páťáci okusili hořkou porážku v utkání proti Studénce. Porubským hráčům se bohužel nepodařilo vstřelit ani jednu branku, zato soupeř jim nasázel celkem šest kousků. Porubská pátá třída si zřejmě zavařila i vysokým počtem vyloučení. Celkem byli vyloučení 7x oproti třem nabídnutým přesilovkám. To sedmá třída měla na ledě Studénky opačný „problém“. Ve své podstatě to ani problém nebyl, spíše stále pokračují ve své vítězné šňůře. Při posledním utkání se porubské sedmičce podařilo nasázet přes deset gólů. V tomto utkání sice desítku nepřekonali, ale i tak dokázali svého soupeře přestřílet vysokým skóre a to 2:7. Domácí mužstvo sice dokázalo stav dorovnat, ale hosté se tak rozjeli, že je nebylo s největší pravděpodobností možné zastavit.

O něco více na jih ve stejný den jela šestá a osmá třída. I v jejich případě mladší tým utržil prohru a starší odjížděl s body. Šesťáci sice zprvu vedli, branku se jim podařilo dát již ve 39 vteřině a až do druhé třetiny se jim dařilo stav udržovat. Jenomže poté Vlci vpálili do porubské brány dva góly téměř po sobě a bylo zle. Porubanům se ještě podařilo stav dorovnat, ale v závěrečné třetině obdrželi další dvě branky, které již nedokázali soupeři oplatit. Osmáci měli začátek jiný. Po první třetině prohrávali 1:0 a ve druhé se nikomu nedařilo skórovat. Až v poslední třetině nasázeli Porubané tři kousky do vlčí sluje a bylo tak rozhodnuto o vítězi.