Žákovské okénko aneb Sezona 2016/17 je za námi

Kateřina Juříková, 03.04.2017
Začíná jaro a s ním každoročně přichází i konec hokejové sezony. Ta byla pro porubské žáky pestrá, plná očekávání, radosti z výher, ale i smutku z proher. Někteří si zahráli za dvě třídy, kdy pomáhali jak své kategorii, tak i těm starším. Z osmáků, kteří v příštím roce doplní řady mladšího dorostu, si již extraligu vyzkoušeli Alex Kotásek, Tomáš Machů i Denis Puchala. Nyní všem začíná zasloužené volno, ale pojďme se ještě podívat, jak si žáci v této sezoně vedli.

Nejmenší porubští hokejisti a hokejistky se v této sezóně činili a své soupeře dokázali vždy porazit. Hokejová přípravka ročníku 2007 sehrála svůj poslední zápas 24.3. v Karviné, kde zakončila sezonu vynikajícím výsledkem 12:2. Pod vedením hlavního trenéra Kotase a asistentů Foltýna a Trembače tyto porubské naděje rostou a mohou se těšit z dobrých výsledků. A hlavně – jde na nich vidět, že hokej je opravdu baví.

Pátá třída neměla nejveselejší vstup do sezony. První výhru zaznamenala až v sedmém kole, ovšem výher ani tak nebylo mnoho. Soupeři mnohdy měli i početní převahu, a i přes veškerou snahu se nedařilo pořád vyhrávat. Ale takový je sport, to k němu patří. Šesťáci, ač také neměli moc výher, se snažili a jejich zápasy byly kolikrát velice vyrovnané. V některých případech jim výhry unikly jen o vlásek. Obě tyto třídy spojovalo jedno, a to hlavní trenér Pavlačka, který s těmito třídami udělal kus práce a jistě oba celky posunul kupředu.

Sedmáci a osmáci byli pod vedením trenéra Rambouska v této sezoně velice plodní. Oba celky se, stejně jako jejich mladší kolegové, snažili své výkony vytáhnout nahoru a ve většině případů se jim snaha a píle vyplatily. Počet výher byl sice o něco vyšší, ale i prohry typu 0:3 jistě zamrzely. Jak již bylo zmíněno v začátku článku, osmáci se posunou do extraligového mladšího dorostu, kde je ovšem větší zápřah. Všem žákům tedy přejeme, aby v příští sezoně 2017/18 zvládli všechny nástrahy, obavy a do nové sezony vstoupili tou správnou bruslí.