Za dva body z venkovního utkání jsme rádi, říká brankář Michal Gleich

Adam Bagar, 18.11.2012
Ani státní svátek nezastavil zápasový kolotoč třetí nejvyšší soutěže. Poruba se v sobotním podvečeru představila na ledě Karviné, kde nakonec dramatické utkání dospělo až k samostatným nájezdům. RT TORAX musel třikrát dotahovat výsledek a nakonec v dovednostní disciplíně se stal jediným úspěšným střelcem Pavlačka. Brankář Michal Gleich tak pochytal všechny tři nájezdy soupeře a měl na vítězství 4:3 rovněž nemalý podíl. "Vyhovuje mi, že teď častěji chytám a každým zápasem se cítím lépe," říká třiadvacetiletý gólman. V dalším kole čeká Sršňův výběr domácí utkání s Opavou a dá se předpokládat tradičně velice vyrovnaná bitva.

Jak byste utkání v Karviné zhodnotil? Před zápasem byste dva body určitě brali, ale mohly být i tři...
Utkání se hodnotí složitě. Ještě pět minut před koncem zápasu bychom byli rádi za remízu, ale nakonec nám v poslední minutě nebyl uznán regulérní gól. Ale samozřejmě za dva body z venkovního utkání jsme rádi.

Radek Tihlář je zraněný a představil jste se tak již počtvrté v řadě v porubské brance. To vám určitě vyhovuje...
Určitě mi vyhovuje, že teď častěji chytám, protože se dostanu do zápasového rytmu a každým zápasem se cítím lépe. Radek je velice kvalitní gólman, takže se budu muset smířit s tím, že budu méně v brance, ale takový je život gólmana.

Ve druhé třetině došlo k situaci, kdy vám nevyšla rozehrávka a byl z toho gól do prázdné branky. Co se tam přihodilo?
Viděl jsem Hašana (Jiřího Haška, pozn. red.), jak si najíždí a je zcela volný, tak jsem mu přihrával puk o mantinel. Bohužel se odrazil tak nešťastně, že jej zachytil soupeř a vsítil gól.

Karviné prakticky hrála jen Pavlišova lajna, která si dokázala vytvořit šance. Jak moc těžké bylo je ubránit?
O Pavlišovi jsem v životě neslyšel, a tak jsem nevěřil řečím, že je téměř nezastavitelný a jak si všichni mohli všimnout, tak opravdu téměř byl. Je velice rychlý a táhl útočnou hru Karviné.

Před prodloužením jste si s brankářem Lukášem Smolkou docela ostře vyměňovali názory. O co tam šlo?
To bych nekomentoval. Prostě jsme si vyměnili pár názorů a podle výsledku jde vidět, že pevnější nervy jsem měl já.

Pochytal jste všechny tři karvinské nájezdy, věřil jste si před nimi?
Na nájezdy si vždy věřím, jinak bych ani nešel do branky. Naštěstí se to povedlo a vyhráli jsme.

V dalším utkání hostíte Opavu a lze předpokládat další vyrovnaný zápas, co od něj očekáváte?
Opava je silný soupeř, jako ostatně každý. Musíme hrát podle pokynů trenérů a věřím, že tento zápas dotáhneme do vítězného konce.