ZLATO zůstalo doma! Dramatické finále turnaje O Pohár města Ostravy vyhráli šesťáci Poruby

Gabriela Juříková, 02.09.2019
Parádní turnaj s velkým dramatem na závěr prožili porubští šesťáci v posledním prázdninovém víkendu. V sobotu 31. srpna a neděli 1. září patřila RT TORAX ARENA hráčům ročníku 2008 a mladším. V turnaji O Pohár města Ostravy, který podpořilo město Ostrava a HC RT TORAX Poruba se utkaly týmy Kopřivnice, Havířova, Vsetína a Poruby jak na ledě, tak na zeleném pažitu. Turnaj v minikopané ovládli hráči Kopřivnice, hokejové klání v dramatickém finálovém nájezdovém rozstřelu vyhráli šesťáci domácího HC RT TORAX Poruba.

Jak turnaj, ve kterém hráči Poruby předvedli velké úsilí, vůli a týmovost a rodiče připravili skvělé turnajové zázemí s velkou fanouškovskou podporu, se dovíte v následujících řádcích a přiložených fotografiích.

TURNAJ V MINIKOPANÉ

Hrálo se 2x10 minut na umělém povrchu vedle zimního stadionu.
Výsledky:
HC RT TORAX Poruba – HC Kopřivnice 1:2
HC RT TORAX Poruba – VHK ROBE Vsetín 2:1
HC Kopřivnice – HC AZ Havířov 2010 3:1
HC RT TORAX Poruba – HC AZ Havířov 2010 4:0
HC Kopřivnice – VHK ROBE Vsetín 3:2
HC AZ Havířov 2010 – VHK ROBE Vsetín 3:1

Pořadí v minikopané:
1. HC Kopřivnice
2. HC RT TORAX Poruba
3. VHK ROBE Vsetín
4. HC AZ Havířov

Sestava HC RT TORAX Poruba:
Foltýn, Láryš (C), Závišek, Pěnčíková, Vojáček, Kubečka, Pavol, Planka, Stryczek, Šipula, Ondruš.

TURNAJ V HOKEJI

Hrálo se 3x15 minut čistého času každý s každým a v případě nerozhodného stavu rozhodovaly nájezdy.

Výsledky 1. den:
HC RT TORAX Poruba – HC Kopřivnice 2:1
HC AZ Havířov 2010 – VHK ROBE Vsetín 1:6
HC Kopřivnice – HC AZ Havířov 2010 7:4
HC RT TORAX Poruba – VHK ROBE Vsetín 3:6
HC Kopřivnice – VHK ROBE Vsetín 1:5
HC RT TORAX Poruba – HC AZ Havířov 2010 12:2

Umístění v základní tabulce:
1. VHK ROBE Vsetín
2. HC RT TORAX Poruba
3. HC Kopřivnice
4. HC AZ Havířov 2010

Výsledky 2. den:
1. semifinále: VHK ROBE Vsetín – HC AZ Havířov 2010 5:0
2. semifinále: HC RT TORAX Poruba – HC Kopřivnice 5:0

Zápas o 3. místo:
HC AZ Havířov 2010 – HC Kopřivnice 3:2
Finále:
VHK ROBE Vsetín – HC RT TORAX Poruba 4:5sn

Konečné pořadí hokejového turnaje O Pohár města Ostravy:

1. HC RT TORAX Poruba
2. VHK ROBE Vsetín
3. HC AZ Havířov 2010
4. HC Kopřivnice

Sestava Poruby:
Láryš, Vojáček – Planka (C), Šima, Štěrba, Kocián, Stryczek, Kubečka, Pěnčíková, Závišek, Foltýn, Šipula, Kopecký, Pavol, Ondruš, Polka, Myšík, Pelikán.
Trenéři: Petr Trojan a Jakub Voznica

Nejlepším hráčem s 11 góly se stal Porubský Leon Stryczek (ve finále zaznamenal čistý hattrick), nejlepším obráncem vsetínský Tadeáš Pala a nejlepším gólmanem Porubský Jan Láryš. Ceny předával olympijský vítěz, mistra světa šéftrenér mládeže HC RT TORAX Poruba David Moravec.

Turnaj se uskutečnil díky podpoře města Ostravy, Hokejového klubu RT TORAX Poruba a organizačního týmu složeného z řad rodičů.

Celá fotogalerie k nahlédnutí ZDE.

Foto: Lucie Láryšová