Vyjádření k delegaci rozhodčích

Tisková zpráva, 09.03.2016
Hokejisty HC RT TORAX Poruba 2011 čeká ve středu 9. března druhé semifinálové utkání s favority celé soutěže, Rysy z Frýdku-Místku. Na základě řady dotazů nejen z řad fanoušků klubu, ale i činovníků ledního hokeje, přistoupil generální manažer HC RT TORAX Poruba, Pavel Hinner k oficiální tiskové zprávě. Celou zprávu si můžete přečíst v těle článku.

Vyjádření k delegaci rozhodčích

Na základě reakcí a četných dotazů fanoušků a činovníků ledního hokeje k nominaci rozhodčích v posledních utkáních našeho hokejového klubu RT TORAX PORUBA 2011 jsem nucen podat toto vyjádření.

Hokejový klub RT TORAX PORUBA 2011 nemá žádný vliv na obsazování rozhodčích, toto je plně v kompetenci p. Rudolfa Potsche ml., potažmo Komise rozhodčích pro toto obsazování. Je nepochopitelné delegovat na utkání čtvrtfinále série s Hodonínem hrané v Ostravě–Porubě rozhodčí z druhého konce republiky (p. Grech Martin – Sokolov, p. Petružálek Miroslav – Litvínov, p. Čížek Jan – Pardubice, p. Křivohlavý Petr – Chotěboř) a tím navyšovat poloprofesionálním klubům náklady.

Na aktivu klubů 2. ligy, který se konal před začátkem sezóny, se apelovalo na dojezdové vzdálenosti rozhodčích k utkání a také se odsouhlasilo, že čtvrtfinále se bude pískat ve třech rozhodčích, proto je tato nominace zcela nestandardní. Jedinou náplastí na navýšení nákladů úhrady rozhodčích o 5.000,- Kč oproti běžným utkáním čtvrtfinále je, že páni rozhodčí předvedli výborný a profesionální výkon.

Nominaci na druhé utkání semifinálové série je přinejmenším zavádějící a úsměvná. Delegovat k tomuto utkání třinecké farmy – Frýdku–Místku rozhodčí z Třince a Frýdku–Místku je opravdu „profesionální“ rozhodnutí p. Potsche, jen se divím, že ještě nenominoval p. Kurajského – manažera hokejového klubu Frýdku–Místku, který má také průkaz rozhodčího, sice propadlý, ale to by asi v dané situaci nevadilo.

Celou tuto situaci posoudíme i s ohledem na výkon rozhodčích a rozhodneme o podání oficiální stížnosti k vedení Českého svazu ledního hokeje, kde budeme také požadovat vysvětlení těchto nestandardních nominací.

V Ostravě 09. 03. 2016

Hinner Pavel