Výhra nás nakopne, věří porubský hrdina Kilnar. Chválí fanoušky za skvělou kulisu

Adam Bagar, 16.03.2015
Třetí semifinálová bitva mezi Porubou a Vsetínem bavila. Bez mála dvě tisícovky fanoušků sledovaly strhující podívanou, v níž se skóre neustále přelévalo ze strany na stranu. RT TORAX byl za stavu 2:3 velmi blízko konci sezony, jenže pak ukázal nesmírnou týmovou sílu. Nejprve vydřel vyrovnání a mimořádné drama nakonec rozhodl v prodloužení. O obě trefy se postaral mladý šikula Aleš Kilnar, který vstřelil jedny z nejdůležitějších branek v kariéře. Kromě vítězství a dvou vstřelených gólů ho ale potěšili také diváci, kteří se postarali o vynikající kulisu. "Atmosféra byla skvělá, přišlo nás podpořit hodně fanoušků," těší Kilnara, který stále věří v obrat série.

Porubští hokejisté přitom rozhodně nebyli v lehké pozici a pokud stále chtěli pomýšlet na postup do finále, nemohli si už dovolit další zaváhání. "Přistoupili jsme k tomu jako ke všem ostatním zápasům play-off. Ale je pravda, že tam možná byla menší nervozita. Na tu si však musíme zvyknout, protože teď už máme každý zápas nůž na krku," přiznává Aleš Kilnar, s jehož týmem to na startu třetí části hry nevypadalo po dvou vsetínských trefách vůbec dobře. "Ale stále jsme věřili v obrat, na vyrovnání nám zbývalo ještě hodně času," pokyvuje hrdina následujících okamžiků.

Právě on byl tím hráčem, který Porubě vystřelil vyrovnání a poslal dramatický duel do prodloužení. "Domnívám se, že remíza byla spravedlivá. Oba celky měly hodně šancí a skóre se pořád přelévalo, takže 3:3 byl férový výsledek," ví porubský mladík. Ten v nastavení trestuhodně zůstal nekrytý před jinak skvěle chytajícím Hromadou a zařídil tak další díl atraktivní série. "Byly to nesmírně důležité branky a jsem za ně moc rád. Určitě jedny z nejdůležitějších v mé kariéře," přemýšlí jednadvacetiletý hokejista, který si užíval také skvělou kulisu. Na zápas zavítalo 1971 fanoušků!

"Atmosféra byla výborná, přišlo nás podpořit fakt hodně fanoušků. Také vsetínští příznivci dorazili v hojném počtu, takže atmosféra byla skvělá," smeká před oběma tábory příznivců Aleš Kilnar, který vyzdvihuje i hru Vsetínských. "Hrají opravdu výborně a mají skvělého gólmana. Jejich hlavní předností v této sérii je ale disciplinovanost," hlásí Kilnar. Série se teď stěhuje na vsetínský Lapač, kde RT TORAX čeká další těžký zápas. "Tam jsou těžká všechna utkání, to úterní jistě nebude výjimkou. Ale nás tato výhra nakopne a věřím, že vyhrajeme," uzavírá odhodlaně.