Všichni stále věříme v postup do finále, říká Jakub Peslar. Smeká před fanoušky Vsetína

Adam Bagar, 12.03.2015
Porubští hokejisté sice prohráli první semifinálovou bitvu, ale nikoli celou válku. RT TORAX tahal po většinu střetnutí za kratší konec pomyslného provazu a zcela zaslouženě padl 2:4. Přesto dál věří ve vytoužený postup do finále, v němž by narazil na lepšího ze souboje Přerova s Opavou. Ovšem k tomu by potřeboval zlepšit svůj výkon a hlavně najít recept na trpělivou obranu Vsetína, který může před vlastními zaplněnými tribunami vybojovat už v pátek postupový mečbol. "Hlavně se nesmíme zbláznit z toho, že se prohrálo. Bylo by velice smutné, kdybychom sklopili hlavy a Vsetínu to odevzdali," ví obránce Jakub Peslar.

Úvodní semifinálový souboj zkrátka porubským hokejistům nevyšel úplně dle představ. "Náš výkon opravdu nebyl moc ideální. V takových zápasech jako je semifinále play-off se nám to nesmí stávat, vždyť se nám to může vymstít. Už to není jako v sezoně, kdy jednou prohrajete a nic se neděje," uvědomuje si dvaadvacetiletý obránce, který už má svého semifinálového soka velice dobře přečteného. "Navzájem se známe a víme, co kdo hraje či jaký styl hokeje vyznává. Vsetín však byl lépe připravený a musím uznat, že vyhrál zaslouženě," pokyvuje uznale.

RT TORAX se v utkání jen těžko dostával do šancí a když už nějaká přišla, nenaložil s ní optimálně. "Podle mě jsme si nějaké příležitosti vytvořili, ale chybí nám tam závěrečný tlak do brány, ze kterého bychom mohli vytěžit nějaký gól. Jako třeba ukázal Petr Seidler při své první trefě," domnívá se produktivní zadák, jenž vychválil i tradiční vsetínskou oporu, brankáře Petra Hromadu. Ten působil znovu velice jistě. "Musím před ním smeknout. Zlín asi věděl, proč si ho vytáhl nahoru do extraligy," přemýšlí po duelu, který navštívilo 1213 výborných příznivců ledního hokeje.

Z nich takřka polovina fandila hostujícím Valachům, kteří tak měli v Porubě v podstatě domácí kulisu. "Klobouk dolů před vsetínskými fanoušky. Když je pro koho hrát, hned se hraje lépe, a je naprosto jedno, jestli to jsou fanoušci jednoho, nebo druhého týmu. Ale byl bych samozřejmě raději, kdyby v hledišti byla přesila našich příznivců," říká Jakub Peslar. "Je vidět, jakou má Vsetín tradici a jak tam lidé hokej milují," doplňuje porubský mladík. Ten už má pomalu v hlavě odvetné utkání na vsetínském Lapači, kde čeká na RT TORAX tradičně bouřlivá kulisa.

"Mně osobně vyhovuje, když kolem slyším diváky. Už se na Lapač moc těším," hlásí Peslar, jenž přemýšlí nad tím, co ve druhém utkání změnit. "Spíše to nechám na trenérovi, jakou taktiku naordinuje. Hlavně však musíme hrát na sto dvacet procent od první do poslední minuty a nemůže se nám stát, že už ve druhé minutě lovíme kotouč z naší branky. Série je ještě dlouhá, nesmíme se zbláznit z toho, že se prohrálo," velí obránce Peslar. Ani tomu samozřejmě neuniklo, že semifinále píská kvarteto sudích. A jak tuto drobnou změnu vnímají přímo hráči na ledě?

"Myslím, že měli hru o něco více pod kontrolou. I díky tomu nebylo tolik přerušení při závarech u brány, protože druhý hlavní sudí sledoval vše z bezprostřední blízkosti. Jen doufám, že v pátek nepodlehnou tlaku domácích diváků a zápas bude mít úroveň," přeje si Peslar, který po úvodní porážce rozhodně nehází flintu do žita. "Je to jen jedna prohra a hraje se na tři vítězná utkání. Bylo by velice smutné, kdybychom sklopili hlavy a Vsetínu to odevzdali. Celá kabina stále věří v postup a uděláme vše pro to, aby se úspěch dostavil," uzavírá.