Všichni na Jágra! Poruba v domácí premiéře Chance ligy vyzve velefavorita

René Chyla, 02.09.2018
Dlouhé měsíce čekání jsou u konce. Po nekonečných bitvách s Valašským Meziříčím, Novým Jičínem, Opavou či Kopřivnící příchází na řadu série atraktivnějších duelů, které mohou do Poruby konečně přívábit hokejové fanoušky. Klub HC RT TORAX Poruba 2011 se po letech boje probojoval do druhé nejvyšší české soutěže, kde vyzve nedávné účastníky druhé ligy, ale také nedávné představitele nejvyšší tuzemské soutěže. Porubu tak po dlouhé době čekají nejen divácky atraktivní derby s Přerovem, Havířovem, Prostějovem či Frýdkem-Místkem, ale také třaskavá utkání s věhlasnými značkami jako jsou Vsetín, Dukla Jihlava, Motor České Budějovice či Jágrovi Rytíři z Kladna.

A právě červnový prvoligový aktiv nemohl porubskému nováčkovi přisoudit na úvod atraktivnějšího soupeře. Po dlouhé venkovní štaci, kdy se Flašarovi a Sršnovi hokejisti představili v Kadani, kde vyhráli 5:3, čeká Ostravany domácí premiéra jako hrom. Ta se však z důvodu rekonstrukce porubské RT TORAX ARENY nemůže uskutečnit v domovském stánku prvoligových hokejistů, azyl minimálně do konce října poskytne vítkovická OSTRAVAR ARÉNA, jež je tradičně dějištěm pouze extraligového hokeje. Po dva měsíce však ostravští fanoušci hokeje mohou do stejné haly chodit také na druhou nejvyšší soutěž, která v některých kolech bude nabízet daleko atraktivnější zápasy než Tipsport extraliga. Tím prvním bude beze sporu už úvodní premiéra Poruby v Chance lize, která do Ostravy zavede Kladno v čele s hvězdným Jaromírem Jágrem. Úvodní buly bude vhozeno v pondělí 10. září 2018 v 18:00 ve vítkovické OSTRAVAR ARÉNĚ.

Pokladny OSTRAVAR ARÉNY od ulice Závodní budou otevřeny od 13 hodin, hala pak hodinu před začátkem zápasu, tedy v 17:00. Permanentky ani vstupenky nejsou určeny na konkrétní místo, tudíž platí pravidlo "kdo dřív přijde, ten má lepší místo". Pro akreditované novináře bude určen vstup od hotelu Clarion, konkrétně jim bude umožněn vstup do haly přes tamní vrátnici. O akreditaci je možné požádat do pondělních 12 hodin na e-mailové adrese lukas.bajgar@email.cz. Pro fanoušky bude platit klasický návštěvní řád OSTRAVAR ARÉNY. Parkování je u haly možné stejně jako tomu je na zápasech extraligových Vítkovic a to s poplatkem 50 Kč, budou rovněž otevřeny vybrané bufety s občerstvením. Na zápas s Kladnem bude v provozu také multimediální kostka, přestávky vyplní komentář Lumíra Mořkovského. Zkrátka bude vše probíhat podobným způsobem jako na utkáních hokejové Tipsport extraligy.

PŘEDPRODEJ LÍSTKŮ

Pondělí 10. září:
Pokladna OSTRAVAR ARÉNA: 13:00 - začátek utkání.

Porubské vedení stanovilo na zápas s Kladnem jednotné vstupné 90 Kč, děti do 10 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P včetně doprovodu mohou navštívit utkání Chance ligy zdarma. Pokud ale hodláte navštěvovat zápasy porubských hokejistů pravidelně, vyplatí se zakoupit permanentní vstupenku, která bude platit i na případné playoff, cena permice je 1 790 Kč, které jsou v prodeji na sekretariátu klubu HC RT TORAX Poruba.

Bližší informace přineseme v nejbližších dnech.