Všechno je tady na velmi kvalitní úrovni, líčí Kubica. Na zkoušce se uvedl bitkou

Všechno je tady na velmi kvalitní úrovni, líčí Kubica. Na zkoušce se uvedl bitkou

Adam Bagar, 03.08.2019
K úspěšnému vstupu do kolotoče přípravných utkání přispěly také nové tváře. Jedním z hráčů, kteří v Porubě bojují o smlouvu, je zkušený útočník Zdeněk Kubica. Ten sice při triumfu 5:4 po nájezdech nad kazašským Kokšetau vyšel bodově naprázdno, zato fanoušky potěšil pěstním soubojem.

K incidentu došlo na konci nervózní druhé třetiny. „Dohrál jsem tam jednoho Kazacha a když jsem odjížděl, tak jsem viděl, jak druhý po mně sahá. Nechtěl jsem se prát, raději bych chtěl hrát hokej, ale když už to přijde, tak se tomu nebráním a je potřeba to shodit,“ popisuje.

Každý říkal, že dobrá bitka, ale já se prát nechtěl

Co na jeho bitku s Nikitou Ivanovem říkali spoluhráči? „Každý říkal, že dobrá bitka, ale já se prát nechtěl. Ani nevím, jestli to byla bitka, spíš jsem to chtěl nějak ukončit,“ líčí Kubica, jenž se v Porubě zapsal jako ranař. „Aspoň si teď kluci na mě budou dávat pozor,“ směje se.

RT TORAX v zajímavém utkání třikrát vedl, ale nakonec byl blízko prohře v základní hrací době. Tu odvrátil v čase 59:23 Patrik Husák a obrat dokonal Marek Špaček. „Byl to hodně těžký zápas, ale první jsou vždy takové. Na vše si zvykáte, seznamujete se s tím,“ ví Zdeněk Kubica.Je hráčem extraligové Mladé Boleslavi, ale naposledy hrál Chance ligu za Slavii. „Podali jsme si tam ruce a rozešli se. A v Boleslavi se mnou nikdo nemluvil o nějakém nástupu. Takže když byl zájem z Poruby, abych se přijel ukázat, neváhal jsem,“ říká k přesunu z Prahy do Ostravy.

„Už jsem nějak na to cestování zvyklý, takže s tím vůbec nemám problém,“ usmívá se rodák z Blanska, pro nějž je Poruba už šestnáctou štací mezi seniory. „Ale neberu to tak, že bych byl takový hokejový cestovatel. Hodně je to tím, že jsem chodil z extraligy na střídavé starty.“

Ukážu, jak na tom jsem. Pak se uvidí, co bude dál

Aktuálně bydlí v hotelu a rve se o smlouvu. „Kdybychom se dohodli, tak bych řešil nějaké jiné bydlení. Ještě tady zůstanu na nějaká utkání, abych ukázal, jak na tom jsem či nejsem. A pak se uvidí, co bude dál,“ prozrazuje Kubica, který si prozatím působení v Porubě pochvaluje.

„Všechno je tady pěkné a na velmi kvalitní úrovni. Zázemí, celý stadion je krásný, jeho okolí je taky hezké,“ pokyvuje spokojeně ostřílený útočník, který má s druhou nejvyšší soutěží velké zkušenosti. Odehrál v ní už 542 utkání, zapsal v nich rovných 200 bodů za 86 branek a 114 nahrávek.