Vojtek je výborný gólman, ale musíme překonat každého, ví střelec Marek Sedlář

Lukáš Bajgar, 08.03.2014
Semifinálové boje východní části druhé ligy jsou již v plném proudu, úvodní páteční střetnutí přinesla vítězství obou favoritů – jak prostějovských Jestřábů, tak i hokejistů Poruby. Ostravané sice do utkání nevstoupili pravou nohou, ale skóre otočili na svou stranu a nakonec i ubránili hubené vítězství 2:1 nad Přerovem. O velký obrat se postarala Krayzlova útočná formace, asistent kapitána si připsal dva body za branku a asistenci, Antonín Pechanec dva body za dvě druhé asistence a Marek Sedlář měl na kontě stejnou bilanci jako porubský veterán. "Byl to těžký zápas, v semifinále jsou týmy ještě kvalitnější," uvědomuje si dvaadvacetiletý útočník.

Poruba vstoupila do semifinálového utkání s přerovskými Zubry poněkud vlažněji a záhy lovil Radek Tihlář puk zpoza svých zad. Naštěstí – jak se později ukázalo – také naposledy v rámci pátečního podvečera. O vyrovnání se v půli zápasu postaralo křídlo z Krayzlovy řady, Marek Sedlář. "První třetinu jsme určitě nehráli dobře, neměli jsme tempo a ani jsme se jako by nesnažili. Neplnili jsme to, co jsme chtěli," objasňuje úvodní dvacetiminutovku.

V ní hosté předváděli hokej, kterým téměř zcela zastínili domácí útočníky a Vojtek se jen těžko dostával k nějaké práci. "Do druhé třetiny jsme šli s tím, že zlepšíme hru, a snad se to i povedlo. I když výkon nebyl takový, jaký by měl asi na semifinále být." Přestože se Porubští dočkali hubeného vítězství, stála je tato dílčí výhra určitě spoustu sil. "Hrajeme v semifinále, týmy jsou kvalitnější, čímž nechci shazovat výkon Hodonína. Odehráli jsme těžký zápas a jsme rádi, že jsme vyhráli."

Byla tedy vyrovnávací branka klíčovou pro další průběh zápasu? "Těžko říci, zda se jednalo o klíčový moment," přemítá mladý útočník, sám mohl v zápase nasázet další dvě tři branky, kdyby šlo pověstné hokejové štěstíčko více naproti. "Určitě by mě to mrzelo, kdyby nějaká neproměněná šance vedla k vyrovnání," uvědomuje si. "I když šance, kdy mi to Pechy (pozn. Antonín Pechanec) dával zpoza brány, gólman Vojtek nic neviděl a já trefil jen nohy, volala po gólu. Mohl jsem to proměnit," hlásí. Mrzet jej to ale nemusí.

Osmatřicetiletý Martin Vojtek má ze všech druholigových kasařů jednoznačně největší zkušenosti. Jednu dobu dokonce držel extraligový rekord v počtu odchytaných minut bez inkasované branky. "Vojtek je kvalitní gólman, má toho hodně odchytaného, je zkušený, takže mu tyto zápasy nedělají velké problémy," chválí soupeřova muže v masce. "Umí se na play-off připravit. Do každého zápasu ale jdeme s tím, že musíme vyhrát. A hlavně nám musí být jedno, kdo stojí v bráně nebo nestojí. Musíme překonat každého gólmana, co bude proti nám stát." Další zápas čeká Porubu už v neděli 9. března na přerovském ledě.