Vánoční turnaj ročníku 2007 a mladších v Brumově-Bylnici

Petr Trojan, Gabriela Juříková, 31.12.2018
Sotva se vánoční svátky přehouply do všedního dne, vyrazila v brzkých ranních hodinách početná výprava šesťáků, páťáků, realizačního týmu a samozřejmě rodičů na Valašsko do městečka Brumov-Bylnice. Na malé hokejisty HC RT TORAX Poruba čekalo ve dvou dnech šest utkání s kvalitními týmy ročníku 2007 z Moravy a Slovenska a nevedli si vůbec špatně. Čtyři vítězství a dvě porážky je vynikající bilance. A připočtěme k tomu i dvě individuální ocenění!

Trenérské duo Petr Trojan – Květoslav Foltýn vedlo nejmladší tým turnaje zápas od zápasu a všechny účastníky příjemně překvapilo. „Nebáli jsme se „vlka nic“ a statečně jsme se čelem postavili fyzicky zdatnějším týmům. Oni na nás silou, my na ně chytrostí,“ hrdě okomentoval skutečnost trenér Trojan.

Od skvělých gólmanů počínaje, přes řízné beky, hbité útočníky a členy realizačního týmu na občasné hranici infarktu, s podporou fandících rodičů dopadlo vše na jedničku s hvězdičkou. Bronzové medaile měly příchuť zlata. A když byl Richard Kanich zvolen do All Stars týmu a Dominik Dragon vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje, byla radost ještě větší.

Sestava HC RT TORAX Poruba:
Bernard, Láryš – Telnar, Krajc, Foltýn, Kapitánik, Vehovský, Kanich, Dragon, Neuwirt, Planka, Štěrba, Závišek, Šima, Pěnčíková, Kubečka, Šipula.

Výsledky týmu:
HC RT TORAX Poruba – Trnava 6:0