VIDEO: Bronz přípravek z Hokejového turnaje dětí

I. Láryšová, M. Láryš, 01.04.2016
Hokejisté přípravek HC RT TORAX Poruba po domácím velikonočním turnaji "O Pohár HRÁČSKÉKARTY.CZ", na kterém 19. března vyválčili stříbrné medaile, vyrazili ještě pět dní nato na Hokejový turnaj dětí ročníku 2008. Ten byl pořádán klubem VSK Technika Brno pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje.

Turnaje se zúčastnilo celkem osm mužstev: VSK Technika Brno A, VSK Technika Brno B, SK HS Třebíč, Warrior Brno, Hokejová akademie Ladislava Bohuša Trenčín, SHK Hodonín, Jestřábi Prostějov a HC RT TORAX Poruba.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin. V základní skupině s bilancí dvou výher a jedné porážky skončili porubští hokejisté na 2. místě a utkali se tak o bronzové medaile s domácí VSK Technika Brno A. V napínavém zápase nakonec mladí hráči HC RT TORAX svým nasazením a touhou po úspěchu zvítězili nad domácím týmem 5:3 a odvezli si z brněnské metropole bronzové medaile.

Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Václav Závišek, který se v posledním zápase blýskl hattrickem. Nejmenší porubské naděje tak opět neudělaly mateřskému klubu ostudu, když v průběhu ani ne týdne získaly pod vedením trenérů Jana Žídka a Květoslava Foltýna další pohár a tentokrát bronzové medaile.

A už jako obvykle je třeba zmínit i sehranost a výbornou náladu mezi doprovázejícími rodiči, kteří svým přístupem k dětem a také fanděním vytvořili dětem po celou dobu turnaje výbornou atmosféru.

Soupiska mužstva: Jan Láryš, Boris Výtisk, Kateřina Pěnčíková, Radek Šipula, Alexej Jaroslav Štěrba, Matěj Planka, Václav Závišek, Jakub Kučera, Matěj Schoffer, Radim Kozák, Sebastian Smetana, Dominik Pavol, David Kocián, Dan Lepiař.

Výsledky zápasů v "porubské" skupině

VSK Technika Brno B - HC RT TORAX Poruba 3:5