V prvním domácím zápase narazíme na Olomouc

Redakce, 08.09.2005
V prvním domácím zápase nové sezony narazí Sareza na celek Olomouce. Po porážce v Chomutově se ostravští hokejisté budou velmi snažit, aby zaznamenali první ligové vítězství co nejdříve. Olomouc však nebude lehkým soupeřem a přijede dozajista s přáním vybojovat v Ostravě také nějaké body, neboť stejně jako Sareza, také Olomouc v prvním zápase podlehla svému soupeři 3:1. Utkání je na programu v sobotu 10.9. v 17:00.

V prvním letošním domácím ligovém utkání přivítá Sareza na svém ledě tým Olomouce. Hanáci začínají svou třetí sezonu v 1. lize v novodobé historii klubu. Olomoučtí se v roce 1994 stali historicky prvními českými mistry. Po tomto velkém úspěchu však pomalu nastávala hubená léta, která vyústila v roce 1997 k převodu extraligové licence do Karlových Varů. Ani to však nebylo pro olomoucké fanoušky vše.

Po ztrátě extraligy se "Kohouti" nadlouho neohřáli ani v 1. lize a po převodu licence do Mělníka v roce 1999 z hokejové mapy mužský olomoucký celek vymizel. Hokej v Olomouci svou klinickou smrt přežil a po dvou letech nečinnosti mužského týmu se v Olomouci začalo opět chodit na "muže". Po dvou letech ve 2. lize, již současná "Mora" v roce 2003 slavila vítězství v třetí nejvyšší soutěži, stejně jako o pár týdnů později také úspěch v baráži o 1. ligu. V následující sezoně Olomouc využila tzv. nováčkovské euforie a probojovala se do vyřazovacích bojů. Loni se však Olomouci tolik nedařilo, což vyústilo v konečné 11. místo v tabulce po základní části a tak pro Olomouc poslední sezona skončila předčasně.

V loňské sezoně jsme měli s Olomoucí aktivní bilanci, když jsme svého soupeře dokázali dvakrát porazit, a to 6:2 v Olomouci, 8:2 doma, kdy se třikrát prosadil Dalibor Sochorek. Při prvním zápase v druhé nejvyšší soutěži si Olomouc odvezla z Ostravy jeden bod za remízu 3:3. Až na čtvrtý pokus se mohli hráči „Mory“ radovat z vítězství 2:1.

Letos se budou chtít Olomoučtí dozajista probojovat po roční pauze do playoff, čemuž by určitě měli pomoci noví i staronoví hráči klubu, kterými mimo jiné jsou hráči Třince se střídavým startem – Vítek, Všetečka, Zbořil – stejným způsobem jako třinečtí hráči budou ze Znojma pomáhat Varakas se Šmachem. Na hostování Olomoučtí získali Žigárdyho a Hebara z Třince, Protivného ze Sparty, Slaninka z Popradu a Malkuse ze Strakonic. Na přestup Hanáci získali Bartoně s Bounzem, kteří byli kmenovými hráči Třince a z Ústí n. Labem Kříže.

Ve svém prvním letošním utkání podlehla Olomouc doma za malého zájmu diváků Mladé Boleslavi 3:1, když se jediným úspěšným střelcem v dresu "Mory" stal Smejkal. Naši jedinou branku v síti Chomutova zaznamenal Pavel Šebesta.

Pravděpodobné sestavy:

HC Sareza Ostrava: Čech (Štěpánek) - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Vnenk, Ovšák, Kramný, Tesařík - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Heřman - Janeček, Gelačák, Mleko.

HC Olomouc: Tihlář (Žigárdy) - Kříž, Šafařík, Faltýnek, Bartoň, Všetečka, Varakas - Bouz, Ministr, Smejkal - Karný, Najdek, Žajgla - Slaninák, Vítek, Zbořil - Malkus, Hebar, Hradecký.