V pondělí s Kadaní zadarmo!

Jan Škarpa, 25.09.2005
Ve svém čtvrtém domácím utkání přivítá Sareza na svém ledě tým SK Kadaň. Náš soupeř získal zatím o jeden bod více než Ostrava a tak v případě výhry můžeme poskočit minimálně na 7. pozici. Naposledy jsme se s naším příštím soupeřem utkali na konci ledna na jeho ledě, utkání tehdy skončilo 4:2 pro Sarezu. Utkání, na které je vstup zdarma, se odehraje v pondělí 26.9.2005 od 17:00.

V minulé sezóně dokázala Sareza porazit Kadaň dvakrát a to jednou doma a podruhé venku. Sareza porazila svého soupeře hned v prvním měření sil, které proběhlo na domácím ledě 2:0, když se trefili Bařica s Procházkou. V dalším zápase, tentokrát v Kadani jsme soupeři podlehli 5:3 (Pavlačka, Gelačák, Janeček). Recept na soupeře jsme poté nenašli ani v ostravském utkání, kdy jsme nedokázali překonat brankáře hostí a naopak jsme třikrát inkasovali. Poslední setkání obou celků v minulé sezóně se uskutečnilo v Kadani a Sareza díky vítězství 4:2 (Holuba, Procházka, Janeček, Gelačák) rázně nakročila do playoff právě na úkor soupeře.

Náš soupeř má v bráně oporu v Jaroslavu Hüblovi, který v 7 zápasech inkasoval pouhých 10 gólů a připsal si rovných 200 zásahů. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Milan Vobořil (1+3), který sbíral extraligové zkušenosti v Plzni. Nejproduktivnějšími útočníky Kadaně jsou Martin Postl (0+4), Lukáš Zíka (1+2), který před sezónou přišel z Chomutova a Michal Oliverius (1+2), který přišel z Mladé Boleslavi. V jednom zápase za Kadaň nastoupil také karlovarský gólman Mensator.

V minulém kole hrála Kadaň doma s Mladou Boleslaví, kterou porazila 3:1 a připsala si tak další tři body do tabulky. Sareza se představila v Brně, kde téměř před čtyřtisícovou návštěvou byla domácím více než vyrovnaným soupeřem. Po závěrečném hvizdu však byli spokojenější fanoušci Brna, kteří viděli vítězství svého celku v poměru 4:3.

Výsledky našeho soupeře:

HC Havířov Panthers             - SK Kadaň                           5 : 1
SK Kadaň                        - HC VČE Hradec Králové              4 : 3
HC Kometa Brno                  - SK Kadaň                           6 : 2
KLH Jindřichův Hradec           - SK Kadaň                           1 : 1 po pr.
SK Kadaň                        - HC Prostějov                       2 : 0
SK Horácká Slavia Třebíč        - SK Kadaň                           1 : 1
SK Kadaň                        - BK Mladá Boleslav                  3 : 1

Předpokládané sestavy:

HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnek, Tesařík, Kramný - Janeček, Sochorek, Šebesta - Heřman, Boháč, Polák - Holuša, Mleko, Baranyk - Badžo, Gelačák.

SK Kadaň: Hübl - Meňhart, Vobořil, Hlubuček, Plaček, Zajíček, Hlavatý, Čuj, Lašek, Tvrdek, Oliverius, Kajer, Hlusička, Švík, Postl, Zika, Derfler, Hahn, Hubínek, Tauš, Zaťovič.