V dalším zápase přivítáme doma Hradec Králové

Jan Škarpa, 20.09.2005
Ve středu 21.9.2005 v 17:00 nastoupí naši hokejisté proti hokejistům z Hradce Králové. Aktuálně devátý celek soutěže ztrácí na Sarezu jediný bod a po prohře doma s Mladou Boleslaví 2:0 bude chtít v Ostravě určitě bodovat. V předešlé sezóně jsme dokázali našeho příštího soupeře porazit pouze jednou, takže Sareza bude bojovat o druhé vítězství nad Hradcem v první lize.

Tým Hradce byl založen v roce 1926 jako Bruslařský klub Hradec králové. Současný název, HC VČE Hradec Králové a.s., dostali Východočeši v roce 2003. Dozajista největším úspěchem klubu byl postup do extraligy v sezóně 1992-1993. V té se však dlouho neohřáli, na jaře 1994 totiž skončili na 11. místě, která znamenala účast v baráži o udržení. Ta nedopadla pro Hradec nejlépe a tak po ročním účinkování v extralize následoval pád zpět do první ligy. Ani ta však neznamenal pro Východočechy konečnou, při velkých finančních problémech se zastavili až jako amatéři ve druhé lize. I tu však museli v sezóně 1999-2000 zachraňovat až v baráži. Tu nakonec zdárně přežili a doslova se odrazili ode dna. Co nešlo sportovní cestou, provedlo se obchodně a tak na počátku roku 2002 odkoupili Hradečtí soutěž od Šumperka. Ten však byl na předposledním místě a tak se Hradec musel velmi snažit, aby se zachránil. Povedlo se to dokonale, dokonce se vyhnul i nevyzpytatelné baráži a to vše skoro s druholigovým celkem. V posledních dvou sezónách se Energetici vždy probojovali do závěrečných bojů, což je jistě cílem i letos.

Východočeši vstoupili do nové sezóny pravou nohou, když v prvním zápase porazili na svém hřišti tým Brna 4:2. V dalším zápase se pokoušeli přivézt body z Kadaně, leč bez úspěchu po prohře 4:3. Domácí neporazitelnost si udrželi v zápase s Prostějovem (2:1), v dalším zápase však podlehli v Třebíči 2:1. V pondělí na svém ledě Energetici podlehli 2:0 Mladé Boleslavi a tak po 5 odehraných zápasech mají na svém kontě pouze 6 bodů, což nyní stačí na pouhé 9. místo. Hradečtí se v bráně spoléhají na Tomáše Duška, který zatím odchytal všech 5 zápasů. Nejproduktivnějšími obránci jsou Petrové Mocek a Suchý, kteří se oba jednou trefili a jednou asistovali. V útoku se nejvíce daří Martinu Koudelkovi, který rozsvítil světlo za brankou soupeře dvakrát a třikrát na gól přihrál.

Pravděpodobné sestavy:

HC Sareza Ostrava: Štěpánek (Čech) - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk - Šebesta, Sochorek, Janeček - Polák, Boháč, Baranyk - Heřman, Mleko, Holuša - Dušek, Badžo, Gelačák

HC Hradec Králové: Dušek (Koustký) - Kolafa, Linhart, Suchý Petr, Vágner, Černý, Hendrich, Mocek, Šeda - Fořt, Roubík, Cetkovský - Valko, Koudelka, Potůček- Havíra, Přeučil, Suchý Pavel - Volráb, Domin.