V Hodoníně nás čeká těžká bitva, myslí si obránce Slavík. Gelnarovi pauza prospěla

Adam Bagar, 26.02.2016
Obránce Marek Slavík patřil ke klíčovým hráčům čtvrtečního triumfu 6:4 nad Hodonínem, když se v dramatické bitvě blýskl dvěma důležitými body. Nejdřív v polovině utkání srovnával svou přesilovkovou pumelicí na průběžných 2:2 a ve třetím dějství stál u akce, která by si v nejvyšší soutěži jistě řekla o nominaci do Zlaté helmy. "Kluci se mě pak ptali, kde se to ve mně vzalo, že jsem ještě nahrával," usmívá se porubský zadák. Ten v odvetě očekává pořádně náročnou partii, ve které se RT TORAX pokusí urvat druhou výhru a zároveň luxusní balíček postupových mečbolů. Zápas na jihu Moravy startuje už v sobotu 27. února od 17 hodin!

Kdo čekal opatrné střetnutí, musel být příjemně překvapen. Oba týmy totiž od začátku svým příznivcům nabízely ofenzivně laděnou bitvu. "Osobně jsem taky čekal, že se bude vyčkávat, ale nějak se to otevřelo a padlo dost gólů," potvrzuje Marek Slavík, který mohl být spokojen s famózním nástupem porubských hokejistů. Ti z tlaku vytěžili trefu Lukáše Vrány, ale krátce po polovině třetiny začali ztrácet půdu pod nohama. Jak jinak, než fauly.

"Šli jsme do tří a dostali je tím do hry. Hráči Hodonína se chytili a zjistili, že to půjde. Je to tak celou sezonu, že jsme zbytečně vylučovaní. Nevím, jak to změnit, když se to za celou tu dobu nepodařilo," líčí pětadvacetiletý zadák, jenž v polovině utkání vzal veškerou zodpovědnost na sebe a nekompromisní ranou zařídil vyrovnání. "Nakoplo to jak mě, tak i celý tým. Pak jsme je přehrávali." A výsledkem toho byl další kotouč v Zollpriesterově síti.

Dlouhá pauza? Někdo si odpočine, jiný zase ztuhne. Ale zvládli jsme to lépe!

"Jenže zase jsme Hodonín dostali do hry zbytečnými oslabeními. Bylo to takové nahoru dolů," culí se Slavík, který ve třetím dějství, krátce po hodonínském srovnání, naservíroval přihrávku Vladimíru Stejskalovi a ten luxusní akci zakončil nechytatelnou střelou. "Ani jsem nevěděl, že to tak parádně trefí. Kluci se mě potom ptali, kde se to ve mně vzalo, že jsem ještě nahrával," popisuje Slavík. Ani tentokrát Porubě náskok moc dlouho nevydržel.

Drtiči srovnali krok a zdálo se, že duel za stavu 4:4 nabídne dramatické prodloužení. Jenže necelé tři minuty před koncem na stadionu vypadl elektrický proud a čekalo se padesát minut na opětovné zahájení hry. "Někdo si odpočine, jiný zase ztuhne, ale zvládli jsme to lépe." Jen 24 sekund po netradiční pauze totiž udeřil dvacetiletý útočník Jakub Gelnar, jenž porubským bojovníkům trefil výhru 6:4 a hlavně mimořádně důležitý první bod.

Rozhodující branka? Pro Jakuba Gelnara jedna z nejdůležitějších v kariéře!

"Asi mi prospěla dlouhá pauza, protože celý zápas se mi moc nedařilo," culí se střelec klíčové branky. "Natlačil jsem se k bráně a poslal puk mezi brankářovy betony. Byla to zatím jedna z mých nejdůležitějších tref," prozrazuje Gelnar s tím, že cílem porubských hráčů bylo co nejvíce zaměstnávat devatenáctiletého gólmana Jakuba Zollpriestera. "Chtěli jsme na něj dost střílet, protože je nezkušený," potvrzuje hrdina 203 minut dlouhého klání.

"Je moc důležité, že jsme zvládli první zápas, teď je potřeba pokračovat na vítězné vlně." Ale to nebude nic jednoduchého, v Hodoníně totiž čeká na RT TORAX tradičně bouřlivá atmosféra. "Bývá to tam hodně agresivní, doma chodí dost do těla. Už minule jsem tam dvakrát dostal do hlavy a očekávám teď něco podobného," líčí Gelnar. "Mají výborné fanoušky, čeká nás těžký boj, ale budeme se snažit urvat výhru," doplňuje odhodlaně Slavík.