Už by to chtělo klidnější zápas, hlásí po výhře u Bobrů jubilant David Ballner

René Chyla, 23.09.2017
Čtyři zápasy a devět bodů. Poruba je aktuálně v tabulce pouze o skóre druhá, když se na Drtiče dotáhla po sobotním vítězství 6:4 na ledě Valašského Meziříčí. Tři body se ale znovu nerodily vůbec lehce, HC RT TORAX musel dokonce dotahovat dvoubrankový náskok domácího celku. Po útočném uragánu v poslední desetiminutovce ale nakonec jako první obral Bobry o všechny body právě Flašarův výběr, který může už ve středu reálně pokukovat po prvním místě. „Důležitá byla ubráněná oslabení, kterých bylo opět velmi mnoho,“ ví David Ballner, který si připsal v sobotu jubilejní stý start za porubské áčko.

BOBŘÍ HRÁZ SMETENA! PORUBŠTÍ SI PONECHALI STŘELECKOU SHOW NA DRUHOU PŮLI ZÁPASU »

Zápas ve Valašském Meziříčí nezačal ani z jedné strany úplně ideálně, oba celky jako by vyčkávaly, co ten druhý na to a šancí tak bylo poskrovnu. Favorit z Poruby byl bezzubý, v první třetině vyslal na Plškovu branku pouhých šest střel a do kabin odcházel s jednobrankovým mankem na domácí Bobry. „První třetina se nám moc nepovedla, což nám také o přestávce dali trenéři v kabině pořádně najevo,“ pokyvuje David Ballner, který tak jen potvrdil, že se předvedený výkon nelíbil ani trenérskému duu Sršeň – Flašar, které krátce po zápase jen potvrdilo, že na střídačce zestárlo znovu o několik let.

Osvěžující vánek v kabině během první pauzy se v silnější vítr přenesl na led až zhruba v polovině druhé třetiny, to už ale Bobři vedli 2:0. „Soupeře jsme určitě nepodcenili, ale vůbec jsme na začátku zápasu nebruslili, nenapadali jsme a chyběl nám hlavně ten pohyb,“ hledá porubský útočník příčiny až nečekaného ostravského trápení. David Ballner přitom mohl snížit už krátce po druhé domácí brance, když se natlačil za posledního obránce. „Asi se tam nic moc už vymýšlet nedalo, zkusil jsem gólmana překonat bekhendem, ale bohužel to nevyšlo,“ přibližuje akci ze 24. minuty, při níž ještě vynikl Lukáš Plšek.

David Ballner oproti loňsku oživl a ve třetí lajně prozatím ve spolupráci s dalšími mladíky soupeře jen a jen trápí.

HC RT TORAX se nadechl snižujícím gólem ze 31. minuty, kdy se po parádně sehrané akci trefil Josef Fojtík. „Myslím si, že jsme se zvedli až tak v polovině zápasu, přibrzdila nás ale na konci druhé části vyloučení. Ve zbytku zápasu jsme už ale měli určitě navrch,“ má jasno David Ballner, který ještě ve druhé třetině měl velký podíl na tom, že ostravský tým smazal dvoubrankové manko a zápas vyrovnal. „U mantinelu jsem vybojoval puk a vystřelil jednoduše na branku. Gólman to ale nechytil, vypadlo mu to a naštěstí tam stál Tadeáš, který už to jen za brankáře dorazil,“ líčí dále vyrovnávací gól na 2:2, u nějž si připsal asistenci a kterým Čechmánkovo mužstvo lehce znervóznělo.

Jak sám útočník již zmínil, Poruba musela v závěru druhé třetiny čelit ve třech téměř minutovému ataku pěti bruslařů, remízový stav ale do druhé pauzy přeci jen vydržel. „Je to náš dlouhodobější problém a už jsme si několikrát říkali, že musíme být více disciplinovaní a tolik nefaulovat. To, že jsme ubránili oslabení ve třech za stavu 2:2, ale bylo zřejmě klíčové pro další vývoj,“ uvědomuje si porubský střelec. Porubští ale i přesto inkasovali v zápase potřetí a znovu tak museli náskok soupeře dotahovat. Co ale přišlo v poslední desetiminutovce, nečekal zřejmě ani ten největší optimista.

David Ballner vyhlíží ze střídačky počínání svých kolegů na ledě.

Je pravdou, že Bobři zažili doma s Porubou v posledních letech už ledacos, když ale Flašarův orchestr úderem 52. minuty spustil svůj pětiminutový čtyřbrankový koncert, domácí publikum zmlklo. Silnější vítr ze druhé třetiny zesílil na hotový uragán, který bobří hráz doslova smetl. Hosté tak nakonec ukončili bodovou šňůru Valašského Meziříčí a po výhře 6:4 si odvezli domů cenné, ale těžce vydřené tři body. „Vyhrát takovým způsobem je zřejmě lepší, než kdybychom pořád vyhrávali 10:0, ale myslím, že by občas neuškodil klidnější zápas, ve kterém bychom nemuseli pořád jen dotahovat a strachovat se o výsledek,“ kvituje porubský forvard.

Pro něj to byl nejen zápas vítězný, ale také utkání, ve kterém zapsal svůj jubilejní 100. start v porubském A-mužstvu. „O něčem takovém jsem vůbec nevěděl, zjistil jsem to až z facebooku,“ přiznává. „I když hraji v Porubě na rozdíl od některých kluků už pár let, tak jako nějaký mazák si určitě nepřipadám,“ dodává. Zda ale bude muset sáhnout hlouběji do kapsy, prozatím neví. „Netuším, zda za to něco bude do kasy, naštěstí se nikdo zatím neozval, takže se teprve uvidí,“ směje se útočník, jehož tým už ve středu přivítá doma od 18 hodin nevyzpytatelný Nový Jičín. „Víme, že to ve středu znovu nebude nic jednoduchého, a tak je potřeba se opět řádně připravit a poprat se o tři body,“ velí před šestým kolem David Ballner.

STATISTIKY & FAKTA: DAVID BALLNER #8
Věk: 22 let, narozen 9. února 1995 Výška: 181 cm Váha: 77 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA (do 2015) Úspěchy: 1. místo ELSD (2012), 3. místo ELJ (2015)

David Ballner s Lukášem Irglem z loňské čtvrtfinálové série s Novým Jičínem.