Uloupí Sareza Brnu nějaké body?

Vladimír Vronka, 24.09.2005
Sareza zavítá na led haly Rondo v Brně. Jejími hostiteli se stanou hráči Komety Brno. Tým, se kterým jsme se v loňském roce utkali čtyřikrát. Soupeře jsme doma dvakrát dokázali porazit a to 5:3 a 4:2, v brněnském Rondu jsme jednou prohráli těsným výsledkem 2:1. Čtvrté utkání proti sehrálo Brno „na domácí půdě“ v Hodoníně, kde Sareza zvítězila 4:2, když velmi rychle prohrávala 2:0, ale za necelých 7 minut byl stav konečných 4:2 pro Sarezu. Utkání se hraje 24.9. 2005 v 17:00 v brněnské hale Rondo.
Jeden z nejvýznamnějších týmů české hokejové historie vznikl v roce 1953 a prakticky už od začátku své existence klub patřil k tomu nejlepšímu v republice. Pod hlavičkou Rudá hvězda Brno také záhy vyhrál první titul. Psala se sezóna 1954/1955 a Rudá hvězda se radovala poprvé. Později se ze zisku titulu radovala ještě celkem desetkrát. Čtyři tituly získala pod názvem ZKL Brno, poslední v roce 1965/1966, což byl také poslední titul v historii klubu. Kometa tedy za svou historii získala celkem jedenáct titulů. V sezóně 1966/67 převzala nadvládu nad hokejem v republice Dukla Jihlava. Pomyslné žezlo Jihlava předala v sezóně 1974/75 Kladnu. V 80. letech přišly problémy, které znamenaly první pády Brna do nižší soutěže.

Kometa hraje druhou nejvyšší ligu pravidelně od roku 1996. Poté následovaly problémy, které znamenaly pád do II. ligy, kde se Kometa setkávala i se Sarezou. V sezóně 2002/2003 jsme s ní odehráli tři utkání, ve kterých jsme jednou vyhráli a dvakrát prohráli. Ke čtvrtému utkání již Kometa nenastoupila, koupila totiž prvoligovou licenci od Žďáru nad Sázavou. Brno svou II. licenci prodalo do Vyškova, který odehrál čtvrté utkání místo Komety. Vyškov měl vysoké ambice,. Mezi nejvýraznější hráče patřil gólman Třince Martin Vojtek. Od té doby je Kometa účastníkem I. ligy. Kometa však bojovala dva roky po sobě v baráži o I. ligu, ve kterých vždy dokázala svou příslušnost udržet. Baráž v sezóně 2003/2004 znamenal postup i pro náš tým. Střetli jsme se však jen jednou, jelikož druhé utkání, které se mělo hrát v Brně bylo zrušeno, oby týmy již totiž měly postup(udržení) jistý. Sareza Kometu v baráži porazila 4:3 v prodloužení a od té doby svádí své souboje v I. lize. Nyní nás čeká pátý prvoligový duel.

Mezi největší brněnské posily patří do obrany patří kladenský odchovanec Jan Kruliš, další posilou do obrany je jednadvacetiletý Tomáš Burkoň. Z útočníků Miroslav Hájek, Lukáš Říha, Robert Holý a Dušan Bařica, který odehrál za Sarezu 19 zápasů ve II. lize zaznamenal v nich 11 gólů a 11 asistencí, dále odehrál 11 zápasů v play – off II. ligy, kde zaznamenal 3 góly a 1 asistenci. V loňské sezóně zaznamenal ve 41 zápasech celkem šest gólů a osm asistencí. Letos v Brně vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Soupeř v minulých zápasech:

HC VČE Hradec Králové  -  HC Kometa Brno	4:2
SHC Jindřichův Hradec  -  HC Kometa Brno	1:2
HC Kometa Brno         -  SK Kadaň	        6:2
HK Jestřábi Prostějov  -  HC Kometa Brno	1:6
HC Kometa Brno         -  SK HS Třebíč	  	2:2
BK Mladá Boleslav      -  HC Kometa Brno	4:4

Předpokládané sestavy:

HC Kometa Brno: Maláč – Lhotský, Kališ, Kruliš, Karlíček, Burkoň, Vyrůbalík, Špalda, Chvojka – Černý, Brančík, Bařica – Appel, Říha, Hájek – Holý, Hubáček, Meluzín – Zábranský, Mračka

HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Dresler, Kramný - Šebesta, Sochorek, Janeček - Heřman, Boháč, Polák - Baranyk, Holuša, Mleko - Badžo, Dušek, Gelačák.