Týmové body jsou důležitější než mé dva góly, hlásá smutný Jozef Baláž

Týmové body jsou důležitější než mé dva góly, hlásá smutný Jozef Baláž

Gabriela Juříková, 18.11.2018
Po první třetině prohrávala Poruba 0:2, po přestávce se Vsetín nestačil divit. JOZEF BALÁŽ v 25. minutě snížil vsetínské vedení, Illéš srovnal, aby druhým gólem slovenský reprezentant Baláž dostal domácí fanoušky do sféry štěstí. To vše podtrhl Jan Káňa po nahrávce Baláže. Po odehraných šedesáti minutách přesto Poruba body nezískala. Když šly týmy podruhé do kabin, byl stav utkání 4:4. Vydržel do času 59:17, kdy si výhru na ledě soupeře vybojoval Vsetín.

„Je sice hezké, že jsem dal dva góly, ale je to špatné, když se nevyhrálo,“ sklesle komentuje výsledek tříbodový hráč utkání. „Týmové body jsou důležitější než osobní a ty se nepodařilo získat,“ dodává Baláž se smutkem v hlase.

Devatenáctiletý útočník sbírá v mužském hokeji zkušenosti už od loňské sezóny, kdy nastupoval nejen za extraligové Vítkovice, ale i za AZ Havířov 2010. Nejvíc prostoru se mu ale dostává v letošní sezóně. „Tím, že hraji víc, tak si i víc věřím a tím se to na sebe lepí. Daří se mi i proto, že mám vedle sebe šikovného Radima Tomana. Většinou se k nám třetí útočník mění, ale s Radimem si na ledě velmi dobře rozumíme. Jsem rád, že je pořád vedle mne,“ říká s úsměvem a už s lepším tónem v hlase Baláž, který do Vítkovic přišel v dorosteneckém věku a od té doby je s Tomanem nerozlučná dvojka.

Jen na reprezentační přestávku se museli rozdělit. Jozef Baláž oblékl slovenský reprezentační dres a jako každý hráč je hrdý, že jej mohl a může nosit. „Teď na akci se nám nedařilo, takže moje osobní příjemné pocity jsou převáženy negativními výsledky.“

Mladým stále se učícím hráčům pomáhají v hokejovém růstu většinou starší hráči v kabině. Jeden dva. „V porubském týmu je jedno, jestli jste mladý nebo starší, všichni si na vzájem pomáhají a jsem rád, že jsem součástí tak skvělé party, která se v Porubě letos sešla,“ uzavírá rozhovor nejlepší hráč utkání se Vsetínem.