Tým opouští Filip Mleko, přichází Lukáš Bokroš

Lukáš Bajgar, Vladimír Vronka, 26.11.2005
Sareza Ostrava odehrála polovinu soutěže se ziskem 43 bodů a okupuje 5. příčku I. ligy. I přes to se vedení klubu rozhodlo učinit několik hráčských změn. O všech informuje generální manažer klubu Zdeněk Dobeš. Již minulý týden se po zranění vrátil do šatny a na ledovou plochu kapitán Pavel Šebesta. Tým opouští Filip Mleko, jehož odchod z klubu manažer komentuje: "Filip Mleko opustil kádr mužstva, protože porušil hrubě pravidla soužití v mužstvu po utkání v Jihlavě a kolektiv hráčů včetně trenérů jej ze svých řad vyloučili tzv. na hodinu. To, že jsme mu umožnili odejít na angažmá do jiného klubu a ještě mu v tom byli nápomocni, bylo ze strany vedení klubu velmi nadstandartní gesto."

První mužstvo opouští po vzájemné dohodě forvard Filip Mleko. Tvořivý hráč nastřádal ve všech doposud hraných utkáních 6 kanadských bodů za jeden gól a 5 asistencí. Filip Mleko, jenž do A-týmu naskočil prvně v sezóně 2001/2002 a od té doby se prosazoval čím dál tím více, zamíří nejspíše do konkurenčního Jindřichova Hradce. Po Jaroslavu Polákovi, který se prosadil v Liptovském Mikuláši, je již druhým útočníkem opouštějícím klub.

Místo Filipa Mleko by měl zacelit Lukáš Bokroš ze slovenského extraligového týmu MHC Martin, kde nastoupil v letošní sezóně ke 13. zápasům, v nichž vyšel bodově naprázdno. Levé křídlo je kmenovým hráčem rovněž slovenského extraligisty z Trenčína a před dvěma sezónami si zahrál poprvé i na Moravě v dresu brněnské Komety.

Patrik Valčák ve zkušebním období uspěl a bude dres Sarezy oblékat i nadále. Na sever Čech se po měsíčním hostování dnes vrátilo duo Kamil Koláček, s ostravskou bilancí 10 zápasů a 8 kanadských bodů, a Tomáš Chyba s bilancí jedné asistence ve shodném počtu zápasů, kdežto Romanu Chatrnúchovi skončí chomutovská štace až po vzájemném duelu 30. listopadu 2005 a ihned po něm se vrací do Ostravy. Obránci Filipu Štefankovi rovněž skončilo hostování a vrací se do extraligového Vsetína. Obránci Lukáši Bučkovi bylo prodlouženo hostování v Havířově o další měsíc do 22. prosince letošního roku.

Zdeněk Dobeš přidává potěšitelnou zprávu pro všechny fanoušky ostravského týmu a to, že se do tréninkové průpravy vrací Dalibor Sochorek a již se počítá s jeho návratem do první úderné pětky Šebesta – Sochorek – Janeček.

David Květoň má zájem u nás hrát,“ dodává manager. Vsetínský talent za Ostravu letos nastoupil ve dvou zápasech s bilancí 1+0, i nadále zůstává možnost nástupu Libora Poláška ve valašském klubu.