Tři zápasy, tři výhry, skóre 21:9 a v jednom utkání tři přestávky! Stručné shrnutí žákovského hokeje

Gabriela Juříková, 17.02.2016
V době reprezentační přestávky sehráli v sobotu 13. února zápas jen hokejisté čtvrté třídy a soupeřem jim byl Frýdek-Místek. Sedmáci se v tu dobu vraceli z týdenního turné po Švédsku a Dánsku, kde sehráli čtyři utkání (chystáme samostatný článek), ale již ve středu 17. února, společně s pátou třídou odehráli v chladné porubské hale zápas s polským týmem Metropilia Silesia a zažili tři přestávky kvůli vyloučení gólmana. A jak avizuje nadpis, porubský hokejový potěr svá utkání vyhrál a podrobnosti přinášíme v těle článku. Dvakrát se střelecky prosadili Matěj Žídek, Vojtěch Matějka, Matyáš Haladěj, Adam Šinal a hattrick si do statistik připsal kapitán páté třídy Michal Pospíšil, takže jej volíme hráčem tohoto sumáře.

4. TŘÍDA sobota 13. února

HC RT TORAX Poruba – HC Frýdek-Místek 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)

Sestava Poruby:
Sluka – Wojnarová, Dragon, Matějka, Dedek, Jeřábek, Žídek M., Pavlíček, Veselý M., Murin, Kubatík, Korpas, Schrom, Rotter, Pelikán
Branky Poruby:
2. Žídek M., 6. Žídek M., 36. Matějka, 42. Kubatík, 43. Matějka
Trenéři prozradili, že s výkonem hráčů byli nadmíru spokojeni. Kluci a dívka hráli zodpovědně, plnili trenérské pokyny a byl to zatím jejich nejlepší zápas, který na celém hřišti odehráli.

5.TŘÍDA středa 17. února

HC RT TORAX Poruba – HC Metropolia Silesia 10:4 (1:2, 4:2, 5:0)

Juříček (30. Maňásek) – Šinal, Piperek, Haladěj, Borkovec K., Wojnarová, Harabiš – Maráček, Skála, Pustka, Popelka, Vrána, Krčmarský O., Pospíšil, Přeček
3. Šinal (Haladěj), 22. Skála, 23. Haladěj, 30. Pospíšil (Skála), 31. Borkovec K. (Krčmarský O.) 42. Pospíšil (Skála), 50. Pospíšil, 56. Šinal, 57. Krčmarský O. (Haladěj), 60. Haladěj (Skála)

7. TŘÍDA středa 17. února

HC RT TORAX Poruba – HC Metropolia Silesia 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

Števanka – Hlaváč, Bechný, Machů, Macias Kas., Gelnar, Jelínek, Prepsl, Puchala, Pasek – Kotásek, Chovanec, Halata, Krčmarský K., Macias Krz., Harabiš, Luzar, Stehlík, Bukovjan
10. Kotásek (Puchala D.), 12. Bukovjan (Pasek), 24. Chovanec (Machů), 47. Halata (Kotásek), 53. Krčmarský K. (Chovanec, Gelnar), 56. Hlaváč (Krčmarský K.)
Zajímavost utkání: Ve 48. minutě byl za hrubost potrestán vyšším trestem a vyloučením do konce utkání polský gólman a protože hosté neměli k dispozici druhého brankáře, rozhodčí přerušili zápas na 10 minut, aby se mohl některý hráč převléct do brankářské výstroje a utkání mohlo být dohráno. Hokejisté sedmé třídy si tedy zkusili mít v zápase netradičně tři přestávky.