To už bylo dávno, nemohl si vzpomenout Libor Polášek na to, kdy dal naposledy hattrick

Vladimír Vronka, 18.12.2005
Zápas měl jednoho hlavního hrdinu a tím byl autor tří branek Libor Polášek. Jeho třetí gól na 4:0 znamenal konec brněnských nadějí. Jiří Mocek si asi jako malý přál být brankářem. V posledních dvou utkáních se totiž zabránil dvou jistým gólům svým tělem. Lukáš Bokroš proti Brnu zaznamenal svou druhou branku v Sareze a může být se svým výkonem proti Kometě, stejně jako celý tým, spokojen.

Trenér Sarezy Josef Halouzka mohl být po dlouhé době s výsledkem, který tým uhrál spokojen. „Každý trenér může být spokojený s výsledkem 6:1. Pár chyb jsme tam ještě udělali. Ale myslím si, že náš gólman podal excelentní výkon a že v důležitých momentech chytil dva góly. Šli jsme do zápasu s tím, že to už musíme konečně prolomit, protože jsme některé zápasy hráli opravdu slušně, ale nemohli jsme dát góly. V tomto zápase jsme se chtěli vrátit k tomu, co jsme hráli v první polovině soutěže. Hrát ze zabezpečené obrany, nedostat gól, jeden dva dát a vyhrát. Když jsme dali ve druhé třetině dva rychlé góly, tak Brno otevřelo hru a asi na to doplatilo, ale myslím si, že Brno nepodalo optimální výkon. Na druhou stranu soupeř hraje to co mu my povolíme.“ Každý trenér má ze zápasu určité postřehy jak v pozitivní, tak negativní rovině. „Negativa byla spíše malá. Nebyly tam moc velké chyby, protože jsme si to vzadu pohlídali. Dneska jsme trochu přeskupili formace. Do první pětky jsme dali Baranyka s Mockem, oba zahráli celkem dobře, hlavně junior Mocek. Je vidět, že Roman Chatrnúch jako zkušený hráč mu tam hodně poradil a pomohl. První pětku jsem viděl v dobrém světle, uvidíme jak to bude pokračovat dále. Z kladných věcí? Dali jsme šest gólů.“ Sareza dnes nasázela soupeři šest gólů a jeden inkasovala. Trenéři se obvykle řídí heslem, že vítězná sestava se nemění. Budou hrát s Kadaní stejné formace? „Očekávat se to dá, ale možná k nám přijdou noví hráči. A pokud se zde nějaká nová tvář objeví, tak zde nebude proto, aby seděla na lavičce. Chceme hrát celou dobu na čtyři pětky. Dneska hrála čtvrtá pětka až do konce, dala dva góly a dokonce jsme ji jednou vypustil i na část. Začíná se nám mužstvo trochu konsolidovat.“

Obránce Jiří Mocek svádí své souboje především v juniorské extralize, přesto již nastoupil k devíti zápasům v 1. lize. S Brnem se dokonce dostal do elitní formace. „Je to čest hrát s takovými hráči, kteří mají kupu zkušeností a mě se s nimi hrálo úplně parádně.“ Tým dokázal dát více gólu a zvítězit. „Konečně nám to tam spadlo, potřebovali jsme taky štěstí, které jsme minulé zápasy neměli. Konečně jsme dali více než dva tři góly. Je to určitě dobře a snad nás to nakopne do dalších zápasů.“ Již v minulém domácím zápase chytil jasný gól, dnes také pomohl svému gólmanovi, který by již nestačil zasáhnout. „To vyplývá ze hry. Já tam klidně skočím po hlavě, to je mi jedno, hlavně když z toho není gól. To je to hlavní, nedostat gól.“

Hrdinou dne se jistě stal Libor Polášek, který byl za svůj hattrick vyhlášen nejlepším hráčem utkání. „První dva góly padly tak, že jsem si najel před brankaře. Říkali jsme si včera že musíme vyvinout na brankáře tlak a tak padly první dva mé góly. Na třetí gól mi skvěle přihrál Lukáš Valko, dával jsem to prakticky do prázdné brány, takže to byla pěkná akce. Řekli jsme si před zápasem, že musíme více chodit před brankáře a že musí více střílet a dneska se nám to konečně podařilo.“ Vzpomene si ještě Libor Polášek na svůj předchozí hattrick? „To už si nevzpomínám, je asi hodně dávno.“ Zápas to byl velmi důležitý. „Byl to zápas na zvednutí psychiky pro nás, protože jsme předtím moc gólů nedávali. Bylo to důležité vítězství a dařilo se nám konečně střelecky.

Lukáš Bokroš zatím odehrál v Sareze sedm zápasů a v týmu není ještě příliš dlouho. „Jsem tady maximálně spokojený, nedostával jsem v Martině tolik příležitostí jako tady. Jsem tady spokojený až na výsledky, které jsme teď měli. Věřím, že se to teď zlomí a že budeme hrát stejně jako dnes.“ V Sareze se poprvé radoval z výhry. „Chtěli jsme vyhrát, už jsme to potřebovali. Když jsme dali ve druhé třetině na 3:0, tak už jsem věřil, že to vyhrajeme. Myslím si, že to je zlomilo.“ V sedmi zápasech vstřelil dva góly. Jaký byl ten dnešní? „Šťastný. Odrazilo se to ke mně a už nebyl problém dát to do prázdné brány , ale člověk potřebuje trochu štěstí. Jsme rád, že jsem se trefil.“