Těším se na novou výzvu, hlásí nová akvizice Carolina Hurricanes Petr Mrázek

Těším se na novou výzvu, hlásí nová akvizice Carolina Hurricanes Petr Mrázek

René Chyla, 10.07.2018
Začátek července je tradičně v porubském klubu vyhrazen povinné dovolené, to ovšem neznamená, že by bylo v útrobách stadionu a na jeho halách zatemněno, pusto a prázdno. Právě že možná naopak. Kmitající dělníci na hale velké a účastníci Ostravské hokejové školy na hale tréninkové. To však stále není všechno. Porubský zimák je už poněkolikáté také dějištěm brankářského kempu, jehož patronem je celému hokejovému světu známý gólman a nyní již bývalý klenot Detroitu Red Wings Petr Mrázek, kterého doplňuje bývalý extraligový rozhodčí Pavel Dřínovský. (foto: Tyden.cz)

A co je vlastně cílem celého třídenního kempu? „Když jsme s Pavlem Dřínovským tento kemp zakládali, tak hlavním cílem bylo mít na ledě více kvality, než více gólmanů tak, aby to mělo vůbec nějaký smysl. Vytvořili jsme tedy tým složený ze dvou trenérů na suchu a dalších sedmnácti na ledě, abychom mohli klukům předat zkušenosti a ukázat jim, jak a kde se můžou ještě zdokonalit. Nejde o to, jak je kdo dobrý, ale jde hlavně o to jim něco předat. Za tři dny se toho sice člověk moc nenaučí, nicméně důležité je brankářům ukázat, jak je to možné v budoucnosti dělat,“ líčí Petr Mrázek.

Letošní rok je však oproti těm loňským něčím specifický. A to zejména tím, že jsou kempy rovnou dva, které na sebe bezprostředně navazují. První část proběhla v termínu od 6. do 8. července, ta druhá se uskutečnila mezi daty 8. a 10. července. „Každý den se věnujeme něčemu jinému, je to postavené tak, aby toho kluci za tři dny viděli co nejvíce, vzali si z toho příklad a mohli se od toho v budoucnu odrazit,“ pokračuje brankářská hvězda NHL. V prvních letech se žádná omezení na věk nekladla, letos už je tomu ale jinak.


foto: sport.aktualne.cz

„První rok byl, co se věku týče, neomezený, takže jsme tady měli kluky od osmi, devíti let nahoru, ale postupem času jsme se dohodli, že takový věk je přeci jen ještě docela nízký, takže letos má nejmladší brankář, tuším, dvanáct roků,“ vysvětluje s tím, že porubský zimák je pro jeho kemp jako stvořený a spolupráci si jen kvituje. „Rozhodli jsme se pro Porubu i tentokrát a to z jednoho prostého důvodu. Byli jsme zde vždy spokojeni, máme výborné podmínky jak na ledě, tak na hřišti i v tělocvičně. Jsme rádi, že můžeme v Porubě být, protože od prvního roku to klape, a doufám, že spolupráce s panem Hinnerem bude pokračovat i v nadcházejících letech,“ pochvaluje si Petr Mrázek.

Ten však není jediným známým hokejistou, kterého můžete během kempu v ostravské RT TORAX ARENĚ potkat. „Jedním z trenérů je také Patrik Bartošák, zastřílet si sem s námi chodí i Dominik Uher. Máme tady například i osobního trenéra Jakuba Kováře Václava Pipka, se kterým jsem se loni připravoval v Říčanech i osobně,“ hlásí aktuálně již posila zámořského týmu Carolina Hurricanes, ke kterému se připojil po právě skončeném ročníku. Předchozích šest let strávil v Detroitu, před pár měsíci působil také nějakou dobu po boku Michala Neuvirtha.

Teď už ale stojí před branami nové sezony. Sezony 2018/2019, která znamená pro jeho kariéru další zásadní zlom. „Osobně se velmi těším na novou výzvu a nové prostředí. V Carolině se změnil, majitel, vedení, hlavní trenér i generální manažer a vize do budoucna nejsou vůbec marné, takže ten tým by mohl být v dalších letech velmi silný a ambiciózní. Mužstvo se bude hodně předělávat a jsem jen rád, že o mě mají zájem a že budu u toho. Když se nabídla po sezoně možnost, tak jsem vůbec neváhal. V Detroitu jsem strávil krásných šest let, ale všechno jednou končí a rád se postavím nové výzvě,“ osvětluje. A co Petr Mrázek a Poruba? „Musím říct, že Porubu jsem na konci sezóny sledoval skrz stream na webu. Sice se kluci v Havlíčkově Brodě hodně natrápili, ale nakonec to pro ně dobře dopadlo,“ uzavírá s úsměvem.


foto: hokej.idnes.cz