Starší přípravka: Říjnové zápasy 5. třídy

Romana Opatová, 10.11.2019
Hráči 5. třídy HC RT TORAX Poruba absolvovali v průběhu října celkem čtyři zápasy, v kterých sbírali další zkušenosti a pomyslně jednou bodovali.

První říjnový zápas patřil pro svěřence Jiřího Trembáče vůbec k těm nejtěžším. Hráči se utkali v neděli 6. října v Multifunkční hale Ostravar Arény s domácím mužstvem. V rámci celého zápasu domácí jednoznačně na ledě kralovali a v každé třetině své vedení zvyšovali a Porubě nedali možnost skórovat.

Hned v následujícím zápase, v neděli 13. října, se ale hráči TORAXu gólově radovali v domácím zápase s HC Vlci Český Těšín. Tentokrát to byli mladí Porubané, kdo nedal soupeři šanci vsítit branku a zaslouženě vyhráli 8:0.

S dalšími Vlky, tentokráte z Rožnova pod Radhoštěm, se utkali na jejich půdě v sobotu 19. října. Jednalo se o hratelného soupeře a první třetinu vyhráli domácí těsně 1:0. Ve druhé třetině padaly góly ve velmi rychlém sledu do sítě TORAXu. Domácí tuto třetinu vyhráli vysoko 10:2, a když už v poslední třetině žádný gól nepadl, domácí vyhráli 11:2.

Poslední říjnový zápas, 27. října v domácí Kooperativa Areně proti AZ Havířov žákům páté třídy nevyšel dle představ. Hned v první třetině se hosté ujali vedení 4:1 a tento náskok si po zbytek utkání udržovali a celkově zvítězili 8:3. Za hosty čtyřikrát skóroval a jednou přihrávkou asistoval Matyáš Dudek, který v mladší přípravce hrával s našimi hráči za HC RT TORAX Poruba.