Starší přípravka HC RT TORAX: ohlédnutí za prázdninovým programem

Romana Opatová, 06.09.2019
Stejně jako všechny žákovské kategorie se i kluci ve věku 7–10 let začali počátkem srpna připravovat na hlavní část sezóny. Vedle tréninků na suchu i na ledě absolvovali také jako starší kamarádi týdenní výjezdní soustředění v podhůří Jeseníků na Malé Morávce.

Třicet dětí z ročníků 2009, 2010 a 2011 se svým trenérem Jiřím Trembáčem a dalším doprovodem strávili společně pět dní plných sportovního vyžití. Cílem soustředění byla zejména fyzická příprava na nadcházející sezónu. Rozhodně se ale nejednalo pouze o dril rutinních cvičení. Cílené cvičení bylo každým dnem proloženo nějakým zpestřením. Mezi nejpopulárnější pravděpodobně patřil nultý ročník týmového závodu RT TORAX Spartan Race. Hoši a jedna dívka museli v pěti členných skupinách na dva kilometry měřené trati společně zdolávat řadu fyzických úkolů – nošení klády, ručkování po zavěšeném laně, ale i třeba plížení pod překážkou. Mezi další aktivity patřil i společný výlet na Praděd následovaný s devíti kilometrovým pěším přesunem doprovázeným krátkými výběhy do místních svahů.

Všichni hráči si vyzkoušeli v týmech také noční stezku odvahy vedoucí přes les. Uprostřed týdne v podvečer jsme stihli oslavit kulaté narozeniny jednoho hráče a v poslední podvečer nechyběl společný táborák.

A co kluci a dívka spolu všechno prožili? Vytrvalostní běh, rychlostní běh, běh do schodů, florbal, bazén, fotbal, ragby a další. Nebo něco málo z pohledu statistiky: 14-ti kilometrový výlet, výběh 450 schodů, výběh sjezdovky s převýšením 150 metrů atd. Prostě každý si přišel na to své!

A jak soustředění hodnotí trenér hráčů Jiří Trembáč?
Letošní soustředění jsme nepojali pouze z pohledu fyzického zatížení, ale soustředili jsme se také na osobnostní stránku každého hráče. Jeden z večerů jsme absolvovali vědomostní kvízy na téma hlavní města Evropy a kvíz znalostí ze světa sportu. Hráči byli rozdělení do věkově průřezových skupinek a musím říct, že mě kluci mile překvapili, zejména u kvízu hlavních měst. Další večery jsme trávili hrou „pexeso“ přes projektor neboli soutěž Kufr po „toraxovsku“, kterou místo pana Zedníčka ale uváděl vedoucí Michal Opat.
Jak již bylo v článku zmíněno, také jsme vytvořili první podobu překážkového závodu RT TORAX Race, v kterém se všichni vydali ze všech sil a všechny skupiny bojovaly do poslední chvíle o vítězství. I když zvítězit mohla pouze jedna skupina, tak za obrovskou snahu a odvahu byli po zásluze odměněni všichni hráči sladkou drobností na doplnění vyčerpané energie. Věřím, že se tento závod stane tradicí a zapojíme do něj i ostatní kategorie.
Zlatým hřebem našeho soustředění byla stezka odvahy, na kterou jsme se my dospělí těšili stejně jako děti. K našemu potěšení ji hráči opět jako všechny zmíněné úkoly zvládli jako frajeři, ačkoli „bubáci“ předvedli životní herecký a někteří, dá se říct, i pěvecký výkon, kterého se zaleklo i dospělé osazenstvo vedlejšího hotelu.
Nakonec bych velmi rád poděkoval kolektivu, který se mnou dané soustředění absolvoval. Jmenovitě vedoucím Michalu Opatovi, Martinu Macháčovi, „mamince“ všech hráčů Romaně Opatové a zdravotnici Miladě Roučkové.

Teď už celá příprava směřuje k nadcházející svazové soutěži, kde všichni hráči zdokonalenou fyzickou zdatnost zcela jistě budou potřebovat. Tak držme těmto malým borcům společně palce!