Starší dorost v honbě za extraligou vyzve na úvod Karvinou, o dva týdny později číhá derby s Opavou

Redakce, 29.06.2017
Staršímu dorostu Poruby se extraligový sen rozplynul v loňském ročníku již několik kol před koncem, v září ale začne vše od nuly a ambice klubu zůstávají stále nezměněny – pokusit se po dvouleté odmlce navrátit mezi elitu. Kormidla se znovu ujme Karel Suchánek, kterého stejně jako u B-mužstva mužů bude doplňovat bývalá dlouholetá porubská opora Marek Pavlačka. Kolotoč ligových zápasů se roztočí druhý víkend v září a starší dorostenci se v prvním kole představí doma proti Karviné, poté je čeká cesta na Valašsko.

POZMĚNĚNÝ HERNÍ MODEL

Ani Liga staršího dorostu nezůstane pro následující sezonu beze změn. Nově se pod hlavičkou Regionální ligy staršího dorostu bude hrát druhá nejvyšší soutěž této kategorie na 74 stadionech napříč celou republikou, přičemž tento počet týmů bude dle území rozdělen do osmi skupin. HC RT TORAX Poruba nastoupí spolu s dalšími sedmi celky do skupiny G, v níž si to mužstva nejprve rozdají dvoukolově systémem doma – venku (14 utkání). Po této základní části se veškeré výsledky vymažou. Družstva, která se umístila po první fázi soutěže ve skupinách G a H na 1. až 4. místě, vytvoří nadstavbovou skupinu M, v níž si to osm týmů rozdá čtyřkolově o postup do závěrečné fáze (28 utkání).

Do ní postoupí pouze tým, který po odehrání nadstavbové skupiny M skončí na 1. místě. Tento tým se spolu s dalšími dvěma nejlepšími mužstvy z ostatních nadstavbových skupin kvalifikuje do třetí fáze soutěže „O postup do NOEN ELSD“, kde se týmy utkají dvoukolovým systémem doma – venku, přičemž pouze absolutní vítěz má právo v dalším ročníku hrát extraligu (4 utkání). Družstva, která naproti tomu skončí po základní části ve skupinách G a H na 5. až 8. místě, vytvoří novou skupinu S o osmi účastnících, kteří budou hrát tříkolově již jen o umístění v soutěži (21 utkání).

NAŠLAPANÁ PORUBSKÁ SKUPINA A DVA NOVÁČCI

Porubě tak nově zavedeným herním modelem minimálně v základní části odpadají oproti loňskému ročníku cesty do Přerova, Prostějova, Kroměříže, Uherského Hradiště, Břeclavi, Brumova-Bylnice nebo do promrzlého stánku Techniky Brno. Porubští borci tak budou mít cestu základní fází soutěže více než trnitou, jelikož oproti ostatním skupinám je právě ta jejich jedna z nejtěžších. V té porubské se totiž počítá se všemi loňskými favority, RT TORAX tak již od září bude měřit síly nejen s Opavou, Frýdkem-Místkem, ale také Mladými Draky ze Šumperka. Stálice z Karviné a Valašského Meziříčí nově doplní novic z Orlové nebo Nového Jičína. Hrát se bude zpočátku pouze jednou týdně, výjimkou budou pouze vložená kola ve státní svátky. Vyšší porce zápasů pak Suchánkovy a Pavlačkovy svěřence čeká až ve druhé fázi Regionální ligy staršího dorostu.

ROZLOSOVÁNÍ ZÁKLADNÍ ČÁSTI REGIONÁLNÍ LIGY STARŠÍHO DOROSTU 2017/2018

kolohrací den domácí hosté
1.9.9.2017Porubavs. Karviná
2.16.9.2017Valašské Meziříčívs. Poruba
3.23.9.2017Porubavs. Opava
4.28.9.2017Nový Jičínvs. Poruba
5.30.9.2017Porubavs. Šumperk
6.7.10.2017Porubavs. Frýdek-Místek
7.14.10.2017Orlovávs. Poruba
8.21.10.2017Karvinávs. Poruba
9.28.10.2017Porubavs. Valašské Meziříčí
10.4.11.2017Opavavs. Poruba
11.11.11.2017Porubavs. Nový Jičín
12.17.11.2017Šumperkvs. Poruba
13.19.11.2017Frýdek-Místekvs. Poruba
14.25.11.2017Porubavs. Orlová

*Přesné termíny jednotlivých utkání budou ještě upřesněny.