Skvělý zážitek pro porubské žáky. V O2 areně viděli Voráčka a další hvězdy NHL

Romana Opatová, 04.10.2019
Vybrané žáky 5. až 9. třídy odměnil RT TORAX společným výletem na otevřený trénink týmů NHL Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers, a to včetně národních reprezentantů Dominika Kubalíka, Jakuba Voráčka a dalšího českého hráče Davida Kämpfa. Pro všechny zúčastněné porubské mladé hráče i hráčky to byl opravdový zážitek, většina z nich i takto poprvé navštívila největší hokejový stadion v Česku – O2 arenu.

Společná cesta ráno vlakem, společná návštěva stadionu i cesta ve večerních hodinách zpět do Ostravy. Dvanáctihodinový výlet s cílem navštívit společně s trenéry otevřený trénink dvou předních celků NHL se vydařil a poměrně dlouhá cesta určitě stála za to.

V první části proběhl trénink Philadelphia Flyers, herní kombinace, přečíslení, přesilovky vs. oslabení, střely, teče při střelách… Prostě všechno, co k tréninku patří. Mezi oběma celky následovala vzájemná dovednostní soutěž v podobě dvou disciplín – samostatných nájezdů a střelách do otvorů v jinak zaslepené bráně. Obě disciplíny si všichni diváci náležitě užili.

Poslední částí programu byl hodinový trénink šestinásobného vítěze Stanley Cupu, týmu Chicago Blackhawks. Během celého programu diváky bavili maskoti obou týmů – Gritty a Tommy, a tak nechyběly ani zábavné fotky v hledišti.

Na stadionu se porubští mladíci potkali s dalšími kamarády z klubu, kteří se na akci vypravili po vlastí ose s rodiči. Je vidět, že je hokej baví, a to je v jejich věku to nejdůležitější. Večer se celá výprava vrátila zpět do Ostravy, brzo ráno je hned čekaly opět školní povinnosti a samozřejmě i tréninky před víkendovými zápasy svých kategorií.