Škatulata, hejbejte se. Kdo bude velet střídačkám mládeže nadcházející rok?

Škatulata, hejbejte se. Kdo bude velet střídačkám mládeže nadcházející rok?

René Chyla, 08.05.2018
Okurková sezona pomalu končí a s ním jsou spojené také očekávané novinky jak na hráčských, tak trenérských postech. Vzhledem k rozsáhlé reorganizaci mládežnického systému ČSLH končí komplexně napříč Českou republikou mladší i starší dorost. Tyto kategorie budou nahrazeny pouze jediným dorosteneckým mužstvem, které po roce znovu doplní juniorka, ač ji budou hrát mladší ročníky, než tomu bylo v ještě nedávné době. Mladší dorost HC RT TORAX Poruba v minulé sezoně přišel o extraligovou příslušnost pro sezonu 2018/2019, s čímž úzce souvisí zánik rezervního B-mužstva, který hrával o stupínek nižší soutěž a kterou bude v nadcházejícím ročníku hrát mančaft, jenž se pokusí o návrat mezi elitu. A co B-tým mužů v krajské lize? Jeho budoucnost je prozatím ve hvězdách ...

Jediná kategorie, u jehož kormidla setrvává stejná trenérská dvojice, je loňský starší dorost, tudíž letošní juniorka. Staršímu dorostu se nepovedlo na úkor našlapaného Přerova dostat do kvalifikační skupiny o postup, v nové sezoně dostává kádr i trenéři ale naprostou důvěru. Ligu juniorů bude dirigovat seniorským i mládežnickým hokejem ostřílený Karel Suchánek, jehož bude doplňovat ambiciózní kouč a porubská ikona Marek Pavlačka. Mladíky, kteří budou hrát v sezoně 2018/2019 v porubském dresu Ligu dorostu, čeká první avizovaná změna. Jak už napovědělo poslední utkání B-mužstva mladšího dorostu v sezoně, žezlo převezme po Pavlu Leksovském u dorostenecké kategorie olympijský vítěz z Nagana David Moravec, jemuž bude stát po boku malý velký muž, jehož jméno je s Porubou spjaté jako 68 s Jaromírem Jágrem, řeč není o nikom jiném než o Miroslavu Bahníkovi. Sekundovat jim bude čas od času i Marek Pavlačka.

Z nově vzniklé fúze David Moravec – Miroslav Bahník se minimálně v sezoně 2018/2019 stane prakticky nerozlučná dvojka, oba totiž budou mít na starosti také šestou a osmou třídu s tím rozdílem, že dlouholetý porubský trenér bude v roli hlavního trenéra. Po několika letech se tak rozpadá souhra Miroslava Bahníka s Petrem Trojanem, jenž si opět vyzkouší pozici vůdce a kormidelníka, Petr Trojan přebírá lavičku páté a sedmé třídy, ke kterým se katapultoval také Jiří Trembáč. Třetí a čtvrtá třída nepřijde o svého oblíbence Petra Rambouska, jehož pravou rukou se stává ještě nedávná opora v brankovišti A-týmu i B-týmu HC RT TORAX Poruba Adam Vrba, který po konci loňské sezony pověsil brusle na hřebík. První čtvrtfinále v krajské lize proti Krnovu tak pro něj bylo to poslední, které ve své hráčské kariéře zapsal do statistik. Přípravky bude mít na starosti jako hlavní trenér Jiří Trembáč, jemuž budou asistovat Petr Rambousek a Květoslav Foltýn. Brankáře všech mládežnických kategorií bude vyučovat Adam Vrba s Hynkem Kůdelou. Individuální tréninky povede Marek Pavlačka s Davidem Moravcem za spolupráce Miroslava Bahníka, Petra Rambouska, Jiřího Trembáče a Karla Suchánka. Náborové akce pak budou opět pod taktovkou sympaťáka Mojmíra Kotase. U všech mančaftů se ovšem mohou jako další asistenti objevit jak trenéři jiných mládežnických kategorií, tak případně i hráči A-mužstva hrající WSM ligu.

Realizační týmy mládežnických kategorií

hlavní trenér asistent trenéra
Junioři Karel Suchánek Marek Pavlačka
Dorost David Moravec Miroslav Bahník
8.třída Miroslav Bahník David Moravec
7.třída Petr Trojan Jiří Trembáč
6.třída Miroslav Bahník David Moravec
5.třída Petr Trojan Jiří Trembáč
4.třída Petr Rambousek Adam Vrba
3.třída Petr Rambousek Adam Vrba
Přípravka Jiří Trembáč Petr Rambousek, Květoslav Foltýn

Karel Suchánek

Marek Pavlačka

Miroslav Bahník

David Moravec

Petr Trojan

Petr Rambousek