Semifinále Visegrádského poháru je tu! Ve středu 13. 11. začne předprodej lístků

Lukáš Bajgar, 08.11.2019
HC RT TORAX Poruba 2011 sehraje ve svém premiérovém ročníku Visegrádského poháru dvě důležité bitvy o postup do finále, kde na svého soka netrpělivě čeká Porubě dobře známý tým JKH GKS Jastrzębie. Ve čtvrtek 14. listopadu hostí RT TORAX slovenský extraligový tým HK Nitra, vítěze předloňského ročníku poháru. Podaří se Holaňovým svěřencům narušit slovenskou hegemonii, nebo dovrší východní sousedé pověstný zlatý hattrick, kdy se v loňském ročníku radoval tým z Nových Zámků?

Historie hokeje v Nitře sahá do roku 1926, kdy jej založili místní nadšenci. Klub slavil řadu úspěchů, prvním z nich byl zisk Tatranského poháru v roce 1933, následovaly až úspěchy z let osmdesátých a devadesátých, kdy opanovali šestkrát první slovenskou ligu. Extraligové zlato získali hráči HK Nitra v sezóně 2015/2016, v té poslední obsadili konečné druhé místo (ve finále nestačili na Banskou Bystrici).

Současný kádr čítá řadu zajímavých jmen, především těch kanadských. Tahounem klubu je Kale Kerbashian se 14 kanadskými body, následován Kenney Morrisonem, Juddem Blackwaterem, Lanem Scheidlem a Andrejem Kollárem. Jedničkou v bráně je Čech Miroslav Hanuljak, který v kase nahradil Frederika Foltána, jenž do Poruby před sezónou přišel právě z Nitry. Největším veteránem a hvězdou klubu je pak Branislav Mezei, devětatřicetiletý bek, jenž sehrál 240 utkání v NHL, převážně za Floridu.

Informace k domácímu utkání

Semifinále Visegrádského poháru
14. 11. 2019 18:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – HK Nitra

Vstupné: 80,- Kč, důchodci 50% z ceny, děti do 15 let, ZTP, ZTP/P a doprovod zdarma