Seidlerovy nájezdy? Klobouk dolů, jak si pohrál s gólmanem, chválí Michal Gleich

Redakce, 02.12.2013
Čtyřiadvacetiletý gólman Michal Gleich se postavil mezi tři tyče už počtvrté v řadě a v duelu s ambiciózním Prostějovem držel svými zákroky porubské naděje na bodový zisk. RT TORAX už ztrácel dvě branky, ale v závěru dokázal najít zbytky sil a poslat zápas až k samostatným nájezdům. "Tady se pozná síla týmu," pokyvuje Gleich uznale hlavou směrem ke svým spoluhráčům. To však nebylo ze strany svěřenců trenéra Sršně vše a v penaltové loterii dokonali obrat, o který se nejvíce zasloužili právě brankář Michal Gleich a také střelec Petr Seidler, který dvakrát chladnokrevně poslal touš do sítě. Obrovská vlna radosti mohla na ledě i v hledišti naplno propuknout!

Takové vítězství samozřejmě zahřeje na duši. „Jsou to nádherné pocity. Takový obrat, navíc s prvním týmem tabulky, se nevidí každý den,“ libuje si brankář Michal Gleich, který dostal důvěru už počtvrté za sebou a jeho statistiky zdobí výborná čísla – průměr 1,73 inkasovaných branek na zápas je jasným důkazem. „Výkony brankářů a hráčů spolu úzce souvisejí,“ prozrazuje Gleich, z nějž logicky číší obrovská pohoda.

„Jakmile hrají hráči výborně, tak to gólmanovi pomůže, a platí to i obráceně. V tuto chvíli je vidět, že se daří všem a odráží se to na našich výsledcích,“ pokračuje mladý porubský brankář, který si v zápase s ambiciózními Jestřáby na nedostatek práce nemohl stěžovat a předvedl hned několik těžkých zákroků. „Po dlouhé době to bylo utkání s opravdu kvalitním soupeřem a se svým výkonem mohu být spokojen,“ hlásí.

„Jsem moc rád, že jsem to zvládl a dokázali jsme zvítězit,“ přiznává. Přitom na začátku třetí dvacetiminutovky to s porubskými šancemi na bodový zisk vypadalo dosti bídně. Jenže RT TORAX dokázal svou velkou pohodu. „Největší radost mám z toho, že kluci na konci utkání našli síly a dokázali vyrovnat, tady se pozná kvalita týmu,“ upozorňuje Gleich, který za nerozhodného stavu musel předvést své umění při samostatných nájezdech.

„S nimi problém nemám a dokonce je mám rád. Je to navíc zpestření pro diváky, což je jen dobře,“ přibližuje vztah k dovednostní disciplíně, kterou ne každý brankář má úplně v oblibě. Ze čtyř pokusů jej nakonec dokázal překonat pouze vytáhlý prostějovský šikula Matouš Venkrbec. „Proměnil to s velkým štěstím, protože mu puk sjel z hole a nestačil jsem zareagovat,“ popisuje trefu, která hosty udržela ve hře.

Stejný hráč dostal šanci ještě ve čtvrté sérii, ale na Gleicha podruhé nevyzrál. „Klička mu tentokrát vyšla, ale měl jsem prostor u tyče pokrytý,“ říká. Poruba se mohla radovat, protože už předtím dokázal na Kociána vyzrát hned dvakrát Petr Seidler. Ten přítomným fanouškům předvedl dva ukázkové nájezdy se sladkou gólovou tečkou. „Klobouk dolů, jak si dvakrát pohrál s hostujícím gólmanem,“ pokyvuje uznale hlavou.

Porubští hokejisté po málo vídaném obratu brali dva body, čímž se na hanáckého lídra dotáhli. Jen horší skóre jim prozatím brání jít na samý vrchol východní skupiny druhé ligy. „Každopádně je to pro nás důležitá výhra, hlavně po psychické stránce,“ uvědomuje si na závěr Gleich, jehož tým za sebou tahá šňůru šesti vítězství a v sezoně nebodoval pouze čtyřikrát.