Sarezu Ostrava opouští Roman Chatrnúch s Milanem Baranykem

Lukáš Bajgar, Jan Škarpa, 27.01.2006
Sareza Ostrava v uplynulých dnech pustila do ambiciózní Dukly Jihlava Milana Baranyka, aby mu, stejně jako to udělal Chomutov v případě Kamila Koláčka, pomohla ukončit herní trápení posledních zápasů. Zároveň kádr opouští Roman Chatrnúch výměnou za Jiřího Jelínka z Mladé Boleslavi. O změnách v klubu informuje prezident HC Sareza Ostrava Ing. Ivo Mocek.

„Romana Chatrnúcha oslovily dva oddíly - Chomutov a Mladá Boleslav - s tím, že mu nabídli pro něj zajímavé podmínky. Chatrnúch požádal klub, zda by mohl na finančně lepší podmínky zareagovat a zda bychom dělali problémy. Dohodli jsme se na uplatnění opce na příští sezónu, v čem on problém nevidí. Ale řekněme, že částka, za kterou tam bude pracovat, je přibližně dvakrát vyšší, než má tady,“ Ing. Mocek vysvětluje důvody odchodu důrazného beka.

„V podstatě tak nám to bylo oznámeno,“ reaguje na dotaz, zda se takto Roman Chatrnúch rozhodl sám. „Hráčské podmínky byly srovnatelné, co mu nabízeli osobně, ale Mladá Boleslav byla výhodnější pro nás po stránce vyrovnání.“

Objevily se názory, že existuje dohoda o Chatrnúchově přestupu do Chomutova pro play-off a že byla tímto porušena. Toto ale prezident klubu rázně odmítl: „Pokud byla nějaká dohoda, nebyla dělána se mnou. A pokud byla s někým jiným, tak momentálně je ten člověk mimo pracovní dosah a já s tím člověkem momentálně nemůžu komunikovat. Osobně o dohodě nic nevím, jelikož je pan Dobeš hospitalizován, není s ním komunikace možná.“

„Za Chatrnúcha jsme do konce sezóny získali náhradu v podobě pana Jelínka. Díky tomu, že zůstává v Sareze Augusta, tak jsme si mohli dovolit pustit jednoho hráče staršího ročníku a vzít si hráče mladšího,“ komentuje příchod posily.

Fanoušky Sarezy překvapil rovněž odchod Milana Baranyka do jihlavské Dukly. „Milan Baranyk odešel proto, poněvadž se do hry vrací Boháč a navrací se Polášek a v podstatě klub od něj očekával v současné době více, tak jsme transfer umožnili za finanční náhradu. Ale předesílám, že jsem se o tom bavil s hráči, neboť se v poslední trápí, hledá se a už jednou jsme zvažovali možnost, zda mu umožnit změnu klubu, abychom neudělali více škody, než užitku. A vzhledem k tomu, že je hráčem Vítkovic a trenéři Vítkovic se na něj chodí dívat a nechtěli jsme dávat jeho jméno v šanc, neboť nevíme, zda se jedná o dlouhodobý pokles výkonnosti. Začátkem sezóny hrál parádně – dával branky, přihrával a momentálně měl delší pauzu, krom gólu v Olomouci. Sám se trápil. Chce si zahrát extraligu a nebylo by taktické, aby si jméno pokazil a nemohl se vrátit. A pokud bude mít zájem a neuplatní se v kádru Vítkovic, tak zájem o něj je u nás je, uplatníme opci.“

Na Slovensko se vrací Richard Lelkeš, talentovaný forvard, který především juniorce Sarezy pomáhal dostat se ze sestupových míst. „Richard Lelkeš měl u nás smlouvu do zítřka - je smluvním hráčem Dukly Trenčín, tak se vrátil do mateřského klubu. Ale na druhou stranu musím říci, že nám včera po zápase juniorů zmizel, utekl bez rozloučení. Nechal pouze klíč na vrátnici, přilbu a odešel,“ povzdechl si Ing. Mocek nad odchodem vytáhlého mladíka.

Sareza Ostrava musela v posledních dnech řešit i nabídky kapitána Pavla Šebesty. „Pavel Šebesta má povolen střídavý start ve Vítkovicích do konce sezóny. Předpokládáme, že budou Vítkovice hrát až posledních bojů play-off,“ pevně prezident klubu doufá. Zároveň dodává, že měl i jinou nabídku - z Popradu, kterou po vzájemné dohodě odmítli.