Sareza vstoupí do druhé čtvrtiny doma s Chomutovem

Jan Škarpa, 18.10.2005
V 14. kole 1. ligy přivítá Sareza na svém ledě jeden z nejlepších celků soutěže, KLH Chomutov. Letos se tyto celky potkají podruhé, v prvním měření sil prohrála Sareza na chomutovském ledě 3:1, když všechny banky inkasovala ve vlastním oslabení. Přijďte se podívat, zda se odveta Ostravě podaří. Utkání začíná ve středu 19. 10. 2005 v 17:00. Utkání můžete také sledovat

Hokej v Chomutově se začal hrát těsně po druhé světové válce, místní hokejový klub byl založen v roce 1945. Tým Chomutova se v minulosti úspěšně prezentoval v Československé nejvyšší hokejové soutěži, největším úspěchem klubu bylo druhé místo v republice v sezóně 1955 – 1956. Nejvyšší soutěž Chomutov opustil v roce 1974, až do sezóny 1983 – 1984, kdy následoval pád do druhé ligy. V té pak hrál Chomutov až do roku 1997, kdy odkoupil první ligu od Ústí n. Labem. Rok před odkoupení soutěže došlo ke změně názvu týmu na současný KLH Chomutov.

Se svým soupeřem se letos Sareza utkala hned v prvním kole a ačkoli prohrála 3:1, určitě v Chomutově zanechala dobrý dojem. Domácí se dostali do vedení v 29. minutě, kdy se v přesilovce prosadil Jan Šulc. Za 5 minut bylo srovnáno, prosadil se Šebesta. Po dvou vyrovnaných třetinách se nakonec domácí prosadili, další dvě přesilovky využili Koláček a Mikšovic. Před 1600 diváky se poprvé v soutěžním utkání představili v dresu Sarezy Čech, Pazdera, Chatrnúch, Brincko, Vnenk, Kramný, Polášek, Boháč, Polák a Heřman.

Chomutovští se v bráně spoléhají na Horčičku, ke čtyřem zápasům nastoupil Podolka. Nejproduktivnějším obráncem je s jedním gólem a čtyřmi asistencemi Josef Révay, který za Chomutov hrával ještě v době druholigové. V útoku se nejvíce daří odchovanci a cestovateli (zahrál si soutěže ve Finsku, Švédsku a Německu) Buchalovi, který v 11 utkáních nastřádal 9 (5+4) bodů. S pěti góly je také nejlepším střelcem týmu.

K poslednímu utkání první čtvrtiny soutěže zajížděl Chomutov na led Mladé Boleslavi. Svěřenci Vladimíra Kýhose se dostali po gólu Maláta do vedení, které jim vydrželo šest minut. To se prosadil Langhammer. 110 sekund před koncem rozesmutnil chomutovské příznivce Nedorost – 2:1. Chomutov se sice pokusil o hru bez brankáře, vyrovnání se nedočkal. Sareza se v posledním zápase utkala doma s Jihlavou. Dukla se dostala do vedení v 13. minutě, když puk za Čecha propasíroval Rytnauer. Sareza nebyla dlouho gólově úspěšná a tak se radovali opět hosté, postupně se trefili Hlouch, dvakrát Lazorišák a na 5:0 dával opět Hlouch. Kosmetickou úpravu skóre pak za domácí provedli Pazdera s Poláškem, když se oba prosadili ve vlastním oslabení. Sareza tak poprvé v této sezóně doma prohrála, započne novou sérii neporazitelnost již tuto středu? Zjistit to můžete ve středu v 17:00 na zimním stadiónu v Ostravě Porubě.

Poslední sestavy:

HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Štefanka, Ovšák, Vnenk, Mocek, Kramný - Šebesta, Sochorek, Janeček - Polák, Boháč, Heřman - Baranyk, Holuša, Polášek - Mleko, Badžo, Gelačák.

KLH Chomutov: Horčička – Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Černý, Szakal, Kocek – Koláček, Polodna, Boušek – Stavenský, Kostourek, Polanský – Malát, Jíra, Buchal – Jan Šulc.

Z hráčů, kteří v minulých zápasech nastoupili na straně Sarezy nenastoupí zraněný Holík a Holuša a nemocní Sochorek s Chatrnúchem. Již v minulém utkání nenastoupil nemocný Brincko. Na straně Chomutova přibyl na marodku Petr Martínek, v posledním zápase nenastoupili Chyba a Révay.