Sareza je podle Davida Mocka našlapaná

Redakce, 06.08.2005
Dva muži, dva týmy, přesto je spojuje stejný celek – Sareza Ostrava. Zatímco Daniel Boháč přišel do Ostravy z Opavy před sezónou, pověsil David Mocek (na fotografii) dres Sarezy na hřebík a zamířil do slovenské Dukly Trenčín. Co vedlo hráče do, respektive z, Ostravy?

Daniel Boháč trávil poslední sezóny v Slezanu Opava, který, bohužel, loni snad jen přerušil svou činnost a snad natrvalo nezmizí z hokejové mapy. „Po té velmi špatné sezóně v Opavě, jak to tam dopadlo, jsem byl potěšen, že má Sareza zájem a dlouho jsem se nerozhodoval. Dostal jsem dobrou nabídku, stálo to za to, tak jsem šel hned tady. Zázemí je tady výborné, co jsem zažil v I. lize, ať už v Opavě nebo Havířově. Nedá se to srovnávat. Je to o stupeň výš, určitě.“ Před sezónou se v Ostravě objevuje ve slovníku spousty hráčů slůvko „play-off“, nejinak se k němu nestaví i vytáhlý centr druhé řady. „Chtěli bychom udělat play-off, jako mančaft. Ať se daří mně, mojí lajně a celému týmu,“ dodal.

David Mocek znepříjemňoval život leckterému hokejistovi všech tří českých nejvyšších soutěží. Extraligu okusil ve Vítkovicích i v Třinci, nižší ligy již v Sareze. Do Ostravy se vrátil se svou typickou jedenadvacítkou na zádech. „Sice v Sareze to bylo všechno super, ale toto je přeci jen o ligu výš. Dukla Trenčín je pořád hokejový pojem a takovou nabídku nevzít by byla asi chyba. Minimálně to vyzkoušet. V Trenčíně jsou vždy nejvyšší cíle, i když letos vedení nehlásí žáden útok na titul, ale samozřejmě hrát do 3. místa a třeba překvapit. Týmový duch to může vždy vyhrát. Určitě je tady mančaft, který by to mohl udělat.“ Na město s historickou dominantou hradu Matúša Čáka i na hráče v kabině si již zvykl: „S kluky v kabině nemám problém, funguje to na maximálně profesionální úrovni. Město je pěkné. Zázemí v klubu - čistá profesionalita, jak má být. Špičkový klub, který bych srovnal se špičkovými kluby naší extraligy.“

Dát dva góly a jeden připravit proti Trenčínu se prvoligovému útočníkovi nepovede každý den. I přes tento fakt ale Boháč nešetří slova chvály na svého soupeře. „Já myslím, že to byl dobrý zápas, že to šlo. Bylo to z plného tréninku, takže jsme byli trochu utahaní, oni taky, ale na to se nedá vymlouvat. Povedlo se nám to, naší lajně. Trenčín je super soupeř. Hráli dobře, hodně do těla. Jejich nevýhodou jistě bylo, že trénují bez červené čáry, že byli možná trochu zmatení. My jsme byli zmatení zase tam. Soupeř je to dobrý.“

Svého bývalého chlebodárce pochválil Mocek. „Myslím si, že Sareza podstupuje dobrý trénink, takže jsou našlapaní. Vyrovnají se nám bruslařsky i fyzicky. Mančaft je poskládaný výborně, to zas takové překvapení není. Samozřejmě, měli jsme vyhrát, hrajeme o ligu výš, ale pořád je to jen příprava. Čeká nás ještě hodně zápasů a věřím, že Trenčín bude mezi prvními třemi mančafty v tabulce, jak to bývá pravidelně.“ David Mocek bodově jako správný bek nezazářil, přesto mohl brance napomoci, jenže domácím, neboť usednutí na opačnou střídačku poplete hlavu každému. „Chvíli jsem si zvykal. Byl tam jeden odražený kotouč od naší brány a dojížděl ho Pavel Šebesta, já si říkám To je Šebich, tak mu ho nechám, ať doráží, pak jsem za to dostal zdrbáno od trenéra. Ale orientace chvilku byla a pak to bylo v pohodě. Byl jsem z toho trochu nervózní, bylo to pro mě takové zvláštní.“ Jak již bývá zvykem, probíhá před zápasem s bývalými spoluhráči psychologická válka o získání jakési výhody v boji. „Volal jsem si s Martinem Janečkem a před rozbruslením jsme se trošku hecovali, ale nic extrémního, žádné sázky,“ zakončil Mocek.