SIDA Cup starších žáků v Prostějově

Gabriela Juříková, 08.04.2017
Devátého ročníku SIDA Cupu se letos zúčastnil i HC RT TORAX Poruba s několika hráči z dalších tří klubů. A byť mezi konkurenci dalších devíti týmů obsadili sedmáci pod vedením trenéra Rambouska výsledkově až devátou příčku, za předvedenou hru, soudržnost, bojovnost a fair play chování, mohou být s turnajem spokojeni. Potrápili totiž vítěze turnaje HC Kometa Brno i třetí HK Nitra. Stříbrné medaile si pak odvezla HC Dukla Jihlava a čtvrtou příčku obsadil MHA Martin.

Od pátku 31. března do neděle 2. dubna se deset týmů z Čech, Moravy i Slovenska sjelo na turnaj do Prostějova. Ve dvou skupinách se hrály zápasy systémem 2x20 minut a při vyrovnaném stavu rozhodovaly o vítězi nájezdy.
HC RT TORAX Poruba, který na turnaj skoro ani neodjel, protože mu v krátké době onemocněli, zranili se nebo odmítli jet gólmani, byl ve skupině „B“ s HC Kometa Brno, LHK Jestřábi Prostějov, HK Nitra a HC Černí Vlci.
A jelikož se podařilo angažovat do brány gólmana Davida Němce z Přerova, kterého nakonec vyhlásili i nejlepším hráčem Poruby, mohl tým vedený trenéry Rambouskem a Šinalem v prvním hracím dnu sehrát vyrovnané zápasy s Prostějovem (1:2) a Černými Vlky (2:3sn).

V sobotu se porubský tým postavil silným týmům – HC Kometa Brno a HK Nitra. Pozdější medailisty docela potrápil. S Kometou mohli porubští hráči získat remízu, možná i vyhrát, ale gól, vstřelený v šesti hráčích v poli, sami u rozhodčího, který jej uznal, odvolali. Nepoctivě vyhrát prostě nechtěli! V dalším utkání narazili na Nitru, s kterou prohrávali po prvním poločase 4:0. Ve druhé dvacetiminutovce náskok stáhli na 4:3, ale Nitra překvapení nepřipustila a pátým gólem si výhru pohlídala. Nakonec poslední utkání ve skupině skončilo 4:5 pro slovenský tým.

První dubnovou neděli si Porubští výhrou 5:1 nad Uherským Hradištěm vybojovali deváté místo.
Jak prozradil trenér Rambousek, výsledky jednotlivých zápasů nevypovídají o skutečnosti, jak kluci hráli. Zápasy byly vyrovnané, prohrávalo se o gól a při jiné konstelaci hvězd si přinejmenším zasloužili hrát o pátou příčku. Podotkl také, že turnaj měl velkou úroveň nejen na ledě, ale i co se týče organizace a zázemí. Stejně se vyjádřil i sponzor na webu Jestřábů Prostějov. „Co mám hodnocení od účastníků, tak byli v Prostějově velmi spokojení,“ komentoval Jiří Netušil, majitel agentury SIDA, která je hlavní sponzorem turnaje.

SIDA Cupu se zúčastnily týmy:
MHA Martin, HK Nitra, HC Uherské Hradiště, HC RT TORAX Poruba, HCM Warrior Brno, HC Černí Vlci, HC Letci Letňany, HC Kometa Brno, HC Dukla Jihlava, LHK Jestřábi Prostějov.

Soupiska Poruby:

Němec (PRE) – Pásek, Borkovec K., Haladěj, Šinal, Kaleta a Pospíšil, Brančík (oba VIT) – Becher, Macias Krzys., Mayer, Petruška, Stuchlík, Skála, Kalužík T., Činčala, Brabec a Vehovský, Kovalčík (oba OPA)

ZÁPASY HC RT TORAX Poruba

pátek 31. března
LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 2:1 (1:0, 1:1)
Branky a asistence Poruby: Vehovský (Becher)

HC RT TORAX Poruba – HC Černí Vlci 2:3 (0:1, 2:1 – 0:1)
Branky a asistence Poruby: Vehovský, Kalužík (Becher)

sobota 1. dubna
HC RT TORAX Poruba – HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 1:1)
Branky a asistence Poruby: Macias (Pospíšil, Kalužík)

HC RT TORAX Poruba – HK Nitra 4:5 (0:4, 4:1)