SEZÓNA 20/21: Útočníci III. – Záruka kvality jménem Endál přichází, Häring v přípravě A-týmu

Lukáš Bajgar, 10.05.2020
HC RT TORAX Poruba 2011 se v nadcházejícím ročníku může opřít o dalšího velezkušeného hráče, do útoku přichází třiatřicetiletý Lukáš Endál! „Proti Endálovi se vždy špatně hrálo, těžko se odstavuje od puku a sám dokáže rozhodnout zápas, proto jsem rád, že kývl na naši nabídku,“ hřeje u srdce generálního manažera Pavla Hinnera.

Možná by stačilo jen napsat „Lukáš Endál“ a každému by bylo jasné, jakou sílu Poruba do kádru získala. Rodák z Havlíčkova Brodu se brzy vypracoval do kádru extraligové Slavie Praha, kde zažil své největší kariérní úspěchy včetně stříbrné a bronzové medaile. Nikdy ale nezapomněl na „rodnou hroudu“ a Havlíčkův Brod táhl jak v první, tak i ve druhé lize. Dvakrát byl u postupu do extraligy – jednou s Chomutovem a podruhé a naposledy s Českými Budějovicemi, odkud do Poruby zamířil.

V české extralize si odkroutil celkově 147 utkání s bilancí 35 (20 + 15) kanadských bodů, v první lize k tomu přidal 439 mačů a 289 (139 + 150) KB a spoustu dalších v barážích, druhé lize, ale i během svého polského působení v Sanoku.

Lukáš Endál se stal smutným hrdinou Havlíčkova Brodu v sezóně 2017/2018, tehdy si druholigový klub kráčel za postupem do Chance ligy, ale v cestě mu tehdy stál právě HC RT TORAX Poruba 2011, a ač se snažil, a střílel branky jako na běžícím páse, tehdy to nestačilo. Obrázky smutného hrdiny před dvěma lety obletěly hokejovou scénu. Přesto se první ligy dočkal, laso po něm hodil Motor, za dva roky si odkroutil 108 utkání s bilancí 88 (45 + 43) KB!

Po roční odmlce svou příležitost chytit za pačesy dostává také devatenáctiletý porubský odchovanec Daniel Häring, jenž s A-týmem zahájil tréninkový proces. Šikovný forvard předešlý ročník strávil v porubské juniorce s bilancí 18 (7 + 11) bodů. Je tak třetím hráčem juniorského týmu (dalšími jsou Jiří Brodek a Marek Slíž), který dostává příležitost zahrát si po boku například Endála, Káni či Sikory.

Pro Chance ligu není však žádným nováčkem! Už ve svých sedmnácti letech naskočil do dvaceti zápasů tehdy nově se rodícího týmu pro první ligu, tehdy se ještě bodově neprosadil, letos – o další sezónu a o dva roky starší – dostane možnost nasbírat své první body v seniorské kategorii.

Daniel Häring v dresu juniorky HC RT TORAX Poruba

Statistiky Lukáše Endála dle EliteProspects.com